Oddíl zápasu Jiskry Havlíčkův Brod reprezentovali na soustředění Oldřich Varga, junioři Michal Zelenka a Jiří Čapek a kadet Artur Sarkisjan. „Soustředění bylo pro naše kluky velmi přínosné. Junioři měli možnost trénovat i s muži, konfrontace s medailisty z olympiád i mistrovství světa havlíčkobrodským zápasníkům určitě hodně dá, sportovní kvalita byla opravdu vysoká,“ ocenil přínos účasti na soustředění Zdeněk Švec, předseda havlíčkobrodského zápasnického klubu i trenér české reprezentace kadetů.

Zvlášť poukázal na skutečnost, že se mohl soustředění zúčastnit kadet Artur Sarkisjan. „V těžké váze nemá u nás moc kvalitních tréninkových partnerů, přitom je naděje našeho zápasu,“ poznamenal.

Z havlíčkobrodských zápasníků se z pracovních povinností nemohl do Poreče odjet Petr Novák a kvůli zranění chyběl Marcel Albini.

Soustředění se zúčastnilo na sto osmdesát závodníků v kategoriích juniorů a mužů z patnácti států. Kromě Česka se zde připravovali zápasníci z Chorvatska, Německa, Srbska, Rumunska, Slovenska, Uzbekistánu, Francie, Švýcarska, Dánska, Finska, Litvy, Estonska, Ukrajiny a Švédska. „V období, kdy se nemohou konat turnaje, jak jsme byli všichni zvyklí, byla možnost zúčastnit se soustředění v Poreči vítaným zpestřením přípravy. Vždyť u nás nemůžeme ani normálně trénovat,“ dodal Zdeněk Švec.