Bude to další náročný test, do nějž ovšem půjdou vy výborném rozpoložení. Netradičně už ve středu odehrají utkání třetího extraligového kola házenkáři Nového Veselí. Od 19 hodin budou hostovat na palubovce pražské Dukly. „Toužíme v Praze potvrdit výbornou formu z úvodu ročníku,“ prozradil trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Jeho ovečky nečeká jednoduchá práce. Po předchozích výhrách v Plzni a doma s Kopřivnicí je už sotva někdo podcení. „Rozhodně nelétáme v oblacích. Čtyři body ze dvou utkání jsou výborným vkladem, ale pořád platí, že jsme ještě nic nedokázali,“ zdůraznil kouč Sokola.

Po překvapivém vítězství v Plzni vybojovali také v souboji s Kopřivnicí (v tmavém) házenkáři Nové Veselí (v červených dresech) dva body.
OBRAZEM: Stanovená filozofie se nám vyplácí, usmívá se po úspěšném startu Kostka

Předsezonním cílem klubu z Vysočiny byl postup do vyřazovací části. K němu povede dlouhá cesta. „Chceme se stále zlepšovat a poctivou prací sbírat do ligové tabulky důležité body. Toužíme uspět také v Praze a potvrdit tak výbornou formu z úvodu ročníku,“ neskrýval.

Za oběma předchozími výhrami Nového Veselí stála především kvalitní ofenziva. V obraně to ovšem stále ještě lehce hapruje. „Dvakrát jsme inkasovali třicet branek, což je hodně. Pokud chceme bodovat i na Dukle, musíme naši práci v defenzivě určitě zlepšit a tolik neinkasovat,“ nastínil.

Skvělé střelecké představení ukázal v neděli záložník Nové Vsi Martin Žák (v modrém dresu). Za záda gólmana Pelhřimova dopravil balon hned třikrát.
Nečekaný střelec Žák pálil ostrými a fotbalisté Nové Vsi díky tomu kralovali

Házenkáři Dukly vstoupili do nové sezony naprosto odlišně. Po dvou kolech jsou bez bodu. „To pro mě vůbec nic neznamená. Podle mého mají Pražané v mužstvu talentované hráče, což v kombinaci se zkušenostmi borců jako Petržala, Hlinka, Šustek, Zelenka či Sviták představuje velké nebezpečí pro jakéhokoliv soupeře,“ ocenil.

A co od soupeře očekává? „Předpokládám, že na nás domácí od první vteřiny vlétnou. Určitě chtějí dokázat, že také v tomto ročníku se s nimi musí počítat,“ uzavřel Kostka.