Na něm byly představeny klubové cíle pro novou sezonu i nová posila, Japonec Masataka Morizono.

„Moje první dojmy z Havlíčkova jsou dobré. Je vidět, že v klubu vše funguje, jak má, Je tu výborná parta a už se všichni těšíme na Ligu mistrů," řekl jednadvacátý hráč světa Morizono.

Právě Ligu mistrů STEN marketing zahajuje v pátek na půdě už zmiňovaného Chartres. K prestižní soutěži a vůbec k sezonním cílům se vyjádřil manažer týmu Miroslav Jinek. „Chceme uspět v Evropě, minimálně postoupit do poháru ETTU, ale rádi by-chom šli dále v Lize mistrů.

S příchodem Morizona šla naše kvalita nahoru. Dalším cílem je získat potřetí v řadě mistrovský titul a vyhrát český pohár," objasnil plány Jinek.

Především od Morizona se toho hodně očekává. „Tlak na sobě cítím, ale pomáhají mi spoluhráči, trenér i majitel," dodal Morizono.
Loni STEN Ligou mistrů táhl Pavel Širuček, který vyhrál pět zápasů z deseti. „Letos to budu mít těžké, protože loni jsem hrál na pozici jedna a letos na jedničky týmů budu chodit. Kdyby se mi podařila stejná bilance, budu spokojený," řekl Pavel Širuček.

Kolik toho Morizono za Havlíčkův Brod odehraje mimo poháru, se zatím neví. „V extralize musí odehrát aspoň osm zápasů, aby mohl nastoupit do play-off. Bude to těžké, protože v Německu trénuje, v Japonsku studuje. Určitě bude na silné soupeře," prozradil brodský trenér Tomáš Demek.

Pokud Morizono nebude k dispozici, bude připraven Petr Korbel. „Jsou zde mladí hráči, jsem rád, že mezi nimi mohu být. Věřím, že se jim bude dařit, a já do toho nebudu moc zasahovat. Já už mám své odehrané, nemusím nikomu nic dokazovat," řekl na závěr s úsměvem na tváři čerstvý novomanžel Petr Korbel.