Blýskl se především jihlavský rodák Lukáš Krpálek, který ve Francii vybojoval titul evropského šampiona. Potěšili i prvoligoví fotbalisté Vysočiny, kteří se bez problémů udrželi v soutěži. Navíc dosáhli na historicky nejlepší umístění.

DUBEN

• 1. 4. V prvním čtvrtfinále Poháru České pošty podlehla Vysočina favorizované Plzni na jejím stadionu těsně 0:1.

• 2. 4. Hokejová Třebíč ohlásila, že asistentem nového trenéra Jiřího Mičkala bude Radek Novák, který ve funkci působil i za předchozího trenéra Kamila Pokorného.

• 6. 4. Z Jihlavy odjeli bez bodu po porážce 2:1 fotbalisté ambiciózní Mladé Boleslavi.

• 6. 4. Závodník Martin Prokop skončil Velkou cenu Portugalska na šesté příčce.

• 6. 4. Ve finále plavecké ligy družstev obsadil JPK Axis Jihlava druhou příčku.

• 9. 4. V odvetném pohárovém duelu sice Jihlava zdolala Viktorii Plzeň 3:2, ale ze soutěže byla ve čtvrtfinále vyřazena.

• 13. 4. Pomsta za pohárový konec jihlavským fotbalistům vyšla. Z horké plzeňské půdy přivezli důležitý záchranářský bod za remízu 1:1.

• 16. 4. Havlíčkobrodská Kotlina zažila hokejový svátek. Představila se v ní česká hokejová reprezentace, která se chystala na světový šampionát. V přípravném utkání tuzemský výběr zdolal Nory 6:2.

• 17. 4. V odvetném duelu porazili čeští hokejoví reprezentanti v Havlíčkově Brodě Norsko 5:1.

• 18. 4. FC Vysočina doma jen remizoval s populárními klokany, zachraňující Bohemians 1905 si do Prahy odvezli bod za výsledek 1:1.

• 20. 4. Humpolecký areál přivítal úvodní podnik mezinárodního mistrovství ČR v autokrosu. Nejprestižnější disciplínu, SuperBuggy, opanoval Marek Stloukal.

• 26. 4. Jihlavský judista Lukáš Krpálek obhájil ve francouzském Montpellier jako první Čech v historii titul evropského šampiona. Přes zdravotní patálie s ramenem zdolal ve finále Gasimova z Ázerbájdžánu.

• 27. 4. Po sedmizápasové sérii bez porážky nestačila Vysočina v první fotbalové lize na Jablonec, kde podlehla 0:3.

• 27. 4. Jihlavské florbalistky nezvládly baráž o udržení extraligy a po třech sezonách vypadly z extraligy.

KVĚTEN

• 4. 5. Jihlava definitivně stvrdila svoji účast i v příštím ročníku nejvyšší fotbalové soutěže. V derby zdolala brněnskou Zbrojovku 2:1.

• 4. 5. Hokejbalisté SK Toptrans Jihlava prohráli i čtvrté utkání nadstavbové části, nepostoupili do play-off a extraligová sezona pro ně skončila.

• 4. 5. Třiatřicátý ročník populárních závodů do vrchu v Náměšti nad Oslavou ovládl Václav Janík.

• 10. 5. Fotbalisté Vysočiny potvrdili, že na Bazalech se jim nedaří. Domácímu Baníku podlehli 1:3.

• 11. 5. Ze své zámořské mise v Argentině si přivezl automobilový jezdec Martin Prokop osmou příčku.

• 17. 5. Fotbalisté Havlíčkova Brodu zdolali na svém stadionu Čáslavice-Sádek 5:1 a v předstihu si zajistili postup do divize.

• 18. 5. Tradiční bikerská Jihlavská 24 mtb byla pro nepřízeň počasí krátce po polovině závodu ukončena.

• 18. 5. Kvalifikační závod vodních slalomářů na Trnávce o nominaci na mistrovství světa úspěšně zvládla kromě jiných i nezdolná Štěpánka Hilgertová.

• 20. 5. Stolní tenisté Havlíčkova Brodu ve své druhé extraligové sezoně vybojovali titul mistrů republiky.

• 25. 5. Domácí rozlučka vyšla jihlavským fotbalistům na jedničku. Příbram zdolali jasně 3:0.

• 25. 5. Ve víkendových závodech Světového poháru bikerů v Novém Městě na Moravě se čeští závodníci neprosadili.

• 28. 5. Hokejová Dukla ulovila velkou rybu. Během oslav zisku mistrovského titulu se Zlínem podepsal návrat do mateřské Jihlavy zkušený útočník Marek Melenovský.

• 31. 5. Jihlavští fotbalisté dělali stafáž oslavám zisku titulu pražské Sparty. Na Letné příliš nezlobili a padli jednoznačně 1:4.

ČERVEN

• 1. 6. Basketbalisté Žďáru nad Sázavou skončili v baráži o postup do první ligy na třetí, nepostupové příčce.

• 7. 6. Fotbalisté ze Žďáru nad Sázavou sice v předposledním kole MSFL zvítězili na půdě silného Prostějova 2:1, ale ani tento výsledek jim nezajistili záchranu soutěže. Žďas spadl do divize.

• 8. 6. Jihlavský pilot Martin Prokop obsadil v náročném závodě na Sardínii šestou příčku.

• 20. 6. Útulný stadionek SFK Vrchovina v Novém Městě na Moravě si za místo svého prvního soustředění před novou sezonou zvolili fotbalisté pražské Slavie.

• 21. 6. Horolezec Radek Jaroš se v rámci přípravy na zdolání K2 neúspěšně pokusil vystoupat na peruánský Huascarán.

• 26. 6. Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala počtvrté v kariéře titul mistryně republiky v cyklistické časovce.

• 28. 6. Nejstarší tuzemský fotbalový turnaj, populární Perleťový pohár, vyhrála v Žirovnici jihlavská Vysočina.

• 28. 6. Martina Sáblíková vybojovala po časovce republikový mistrovský titul i v cyklistickém závodě s hromadným startem.

• 29. 6. Popáté v řadě bodoval pilot Martin Prokop v seriálu mistrovství světa v rallye. V Polsku obsadil desáté místo.