„Letošní ročník byl ojedinělý, poprvé jsme spojili soutěž a nehrálo se na skupiny. Bylo to oživení, kdy se střetávala družstva z Třebíčska a Havlíčkobrodska," hlásí člen výkonného výboru futsalového svazu a organizátor soutěže Zdeněk Petr. Jeho hodnocení soutěžního ročníku je tak kladné. „Přes některé drobné nedostatky bych hodnotil soutěž za kvalitní a na velmi dobré úrovni. Myslím si, že i mužstva cítila drobnou změnu ve prospěch soutěže. Nedostatky, co se vyskytly, se budeme snažit odstranit, nebo jsme již odstranili," doplňuje Petr.

Ani tato sezona nebyla pro svaz a organizátory jednoduchá. „Je složité to vždy dát dohromady. Je smutné, že není moc velký zájem, jak od klubů, tak i diváků. Každý rok máme nové kluby, ale také některé oddíly končí pro nezájem hráčů," posteskl si Petr.

Ten se snaží spolupracovat s Okresním fotbalovým svazem Třebíč. „Máme spolu velmi dobré kontakty, kdy mě OFS zve na semináře klubů a já dělám prezentaci futsalu, ale i to moc nepomáhá. Kluby nemají zájem. Nevím, čím to je, asi financemi. Chtěl bych, aby se kluby přihlásily a hrály soutěž, která  velmi dobře navazuje na fotbal. Hraje se pouze v hale a všechna utkání jsou zabezpečena i zaštítěna futsalovým svazem," vysvětluje Petr a dodává: „Soutěž se hraje převážně v Třebíči a mužské zápasy všechny, takže nikam mužstva necestují."

O žádnou konkurenci fotbalu nejde. „S futsalem začínáme po podzimní fotbalové sezoně a končíme v půlce února. Chci, abychom si navzájem pomáhali a aby se spolupráce lepšila.  Příští ročník bych velmi rád znovu rozjel. Musím udělat ještě větší osvětu. Pomocí letáků a jiného materiálu zkusím po restauracích a barech rozmístit tyto prospekty. Budu rád, když se opět rozjede futsalová soutěž," nechal se slyšet Petr.