Derby Vysočiny rozhodlo až prodloužení

Vysočina – Jedno krajské derby, přestřelka a vysoká porážka. Takové bylo 16. kolo východní skupiny florbalové Národní ligy pro týmy z Vysočiny. Havlíčkobrodští Draci zápas proti Sniperům z Třebíče dotáhli do prodloužení, ve kterém udeřili. Žďárským Hrochům v Rožnově utekl začátek druhé třetiny, domácí v polovině zápasu zvýšili už na 8:3 a tuto ztrátu už hosté nedohnali. Poslední Bystřice nestačila na Telnici.

18.1.2018

Snipeři v Havlíčkově Brodu přišli o dvoubrankové vedení ve třetí třetině a smolným gólem v prodloužení prohráli. Domácí rozhodli tečovanou střelou Horského v 61. minutě. „Soupeř míček do branky protlačil,“ mávl rukou třebíčský kouč Pazderník.Foto: archiv

H. BROD – TŘEBÍČ 6:5 p

Utkání začalo šancí domácích, ale z branky se radovali po dvanácti minutách hosté, z dorážky se trefil Janata. Drakům se podařilo srovnat o tři minuty později. Přihrávku od Lišky zužitkoval Pešek.

„Do utkání jsme vstoupili opatrně, ale postupně přebírali otěže. Domácí spoléhali víceméně na bránění předbrankového prostoru a podnikali rychlé protiútoky. I když jsme šli do vedení po krásné kombinaci, tak soupeř stihl do konce třetiny vyrovnat,“ komentuje trenér Sniperů Michal Pazderník.

Druhá třetina vyšla lépe třebíčským florbalistům. Sice se jako první prosadil domácí Horský, který protečoval balonek za záda Štose. O šest minut později už byl náskok dvoubrankový. Pešek trefil místečko mezi hlavou a spojnicí branky. Jenže pak přišly velké chvíle Sniperů, během sedmi minut se trefili čtyřikrát a vývoj otočili. Nejprve Žák z přečíslení snížil, pak se od mantinelu trefil Macálka a poté během minuty zaúřadovali Vlach s Blažkem.

„Druhá část začala pro nás špatně, místo hry jsme se soustředili na verdikty sudích a sami sebe rozhodili. Toho domácí využili a odskočili do dvoubrankového vedení. V polovině utkání si hráči konečně uvědomili, že přijeli skrz florbal a začali jsme dominovat. Rázem z toho bylo dvoubrankové vedení,“ těšilo třebíčského kouče.

Poslední třetina začala přesilovkou Brodu, ale zůstala nepotrestaná. Draci se dočkali až v plném počtu. Liška snížil přesnou střelou na 4:5. Utkání tak přineslo drama až do konce. Hostitelé se dočkali v 58. minutě, když Sláma dorazil míček do prázdné branky. A nervy to byly pořádné, protože v posledních chvilkách hrála Třebíč dvojnásobnou přesilovku, ale tu nevyužila. Duel tak šel do prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí. Horský tečoval míček ze vzduchu a to přesně do sítě.

„O vedení jsme v posledním dějství přišli, protože Brod dvakrát udeřil z brejků a míček do branky protlačil nakonec v prodloužení. Zatímco domácí mohli slavit, nám zbyly oči pro pláč. Doufám, že tato ztráta je dostatečné varování před důležitými zápasy o setrvání v první osmičce a toto se již nebude opakovat,“ uzavřel hodnocení Pazderník. „Hra probíhala ve vysokém tempu, hrálo se nahoru dolů, se šťastným koncem pro nás,“ hodnotí hrající trenér Tomáš Rezek.

Branky a nahrávky: 16. Pešek (Liška), 23. Horský (Kasper), 29. Pešek (Zelenka), 46. Liška (Sláma), 58. Sláma (Pešek), 61. Horský (Liška) – 13. Janata (Dlabač), 30. Žák (Štveráček), 34. Macálka (Janata), 37. Vlach (Furdan), 37. Blažek (Žák). Rozhodčí: Pěnička - Šafář. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 33. Třetiny: 1:1, 2:4, 2:0. H. Brod: Frühbauer - Roztočil, Pešek, Sláma, Mühlfait, Zelenka, Rezek, Jelínek, Kasper, Liška, Kocour, Zmrhal, Kušera, Horský. Snipers Třebíč: Štos – Salák, Vlach, Štveráček, Mátl, Brestovský, Papoušek, Dlabač, Žák, Picmaus, Niederhofer, Blažek, Janata, Kuželka, Furdan, Macálka, Krejčí.

ROŽNOV P. R. – ŽĎÁR N. S. 9:7

Začátek souboje týmů z vyrovnaného středu tabulky začal lépe pro domácí. Již po necelé minutě hry poslal Rožnov do vedení Kittel. V 6. minutě zakončil rychlou akci Hrochů Haman a bylo vyrovnáno. Poté ovšem převzali otěže zápasu hostitelé a třemi brankami v průběhu pěti minut odskočili na rozdíl tří branek. Poslední slovo v první třetině měl Žďár, veterán Tlustoš snížil na 2:4.

Jenže také začátek prostřední části Hipposu nevyšel. Kvůli špatnému střídání šel chvíli po jejím začátku na trestnou lavici Kos a Viktořík v přesilové hře trestal. Ještě hůře bylo s hosty za další čtyři minuty, to se prosadil Krhut – 6:2. V polovině zápasu využil přesilovou hru Filip Dvořák, jenže rožnovský Kratochvíl dvěma brankami během čtyřiceti vteřin prakticky rozhodl – 8:3. O korekci se čtyři minuty před druhou sirénou postaral Haman.

V závěrečné dvacetiminutovce to dlouho vypadalo, že je rozhodnuto. Podobně jako v předchozí části jeden z domácích hráčů, se však v 51., resp. 52. minutě dvakrát gólově prosadil hostující Kos a bylo to už pouze o dva góly – 8:6. Devatenáct vteřin před koncem třetí třetiny snížil v přesilové hře na rozdíl jediné branky Haman, domácí Viktořík ale brankou do prázdné klece Hrochů určil konečné skóre gólově bohatého zápasu – 9:7.

„První dvě třetiny zápasu byl Rožnov lepší, ve třetí třetině jsme ale byli lepší my a bod jsme si zasloužili. Pevně věřím tomu, že předvedená hra pro nás bude příslibem do dalších bojů,“ komentoval hrající kormidelník žďárských Hrochů Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 1. Kittel (Krhut), 10. Krhut (Viktořík), 14. Doležel (Hegar), 15. Knebl (Viktořík), 23. Viktořík (Barabáš), 27. Krhut (Viktořík), 34. Kratochvíl (Hegar), 35. Kratochvíl (Doležel), 60. Viktořík – 6. Haman, 16. Tlustoš (F. Dvořák), 31. F. Dvořák (Tlustoš), 36. Haman (O. Dvořák), 51. Kos (Košík), 52. Kos (Tlustoš), 60. Haman (Tlustoš). Rozhodčí: Hudeček – Rochovanský. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Diváci: 48. Třetiny: 4:2, 4:2, 1:3. Žďár n. S.: Krátký – O. Dvořák, Karásek, F. Dvořák, Tlustoš, Košík, Halm, Haman, Kos, Váša, Petříček.

BYSTŘICE – TELNICE 3:12

Poslední celek tabulky vzdoroval Telnici do sedmé minuty, v níž otevřel skóre Daler. Na další branku Knotka poměrně rychle zareagoval Zavadil, jenže ve zbytku první třetiny se hostující mančaft gólově prosadil ještě čtyřikrát a do pauzy mezi třetinami šel s komfortním náskokem 6:1.

Prakticky totožný scénář byl k vidění také po změně stran, ve 35. minutě to tak bylo již 1:9. Bystřici nepomohla ani výměna gólmanů, na branky Dvořáka a Trentina odpověděli hosté ještě třikrát a díky vysoké výhře 12:3 se Telnice posunula na druhé místo tabulky. Naproti tomu krize bystřických florbalistů se dál prohloubila.

„Soupeř hrál lépe a vítězství si jednoznačně zasloužil, hosté nás ve všech směrech přehráli. Letošní sezonu bohužel nehrajeme v optimální sestavě, ale i formě, což je obrovsky znát,“ uznal hrající trenér Bystřice Ondřej Dvořák.

Branky a nahrávky: 12. Zavadil, 35. Dvořák (Trentin), 55. Trentin (Slavíček) – 7. Daler (Knotek), 10. Knotek (Jeski), 13. Kubala, 16. Surkoš (Kubala), 19. Surkoš (Voltner), 20. Suchomel (Voltner), 23. Charvát (Jeski), 31. Kubala (Surkoš), 35. Budík (Jeski), 41. Knotek (Daler), 51. Knotek (Budík), 58. Mlejnek (Kubala). Rozhodčí: Saňka – Trávníček. Diváci: 36. Třetiny: 1:6, 1:3, 1:3. Bystřice n. P.: Šejnoha (31. Sláma) – Procházka, M. Mazánek, Trentin, Dvořák, Slavíček, Zavadil, Paleček, R. Mazánek, Fryšavský, Mach, Kuda.

Ostatní výsledky 16. kola: H. Suchá – Kopřivnice 9:7, Opava - Sokol Brno I 11:3, Klobouky – Náchod 8:7.

12. Bystřice 16 2 1 0 13 71:169 8

Příští kolo (sobota-neděle): Náchod – H. Suchá, SNIPERS TŘEBÍČ - Rožnov p. R. (so 18.00), Kopřivnice – BYSTŘICE (so 19.00), Opava – Žďár n. S. (so 20.00), Sokol Brno I – Klobouky, Telnice – H. BROD (ne 18.00).

18.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 19 000 Kč Svářeči svářeč. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: - spolehlivost, pečlivost, přesnost, manuální zručnost, znalost v oblasti svařování, typy svárů, zkušenost ve strojírenském oboru výhodou, - sváření kovových konstrukcí, čtení výkresové dokumentace, manuální práce ve výrobě, Osobní kontakt možný PO a ST 13-14 hodin.. Pracoviště: Houfek a.s., Obora, č.p. 797, 582 82 Golčův Jeníkov. Informace: Alena Süsserová, +420 778 713 671. Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 27 000 Kč Fyzioterapeuti s osvědčením fyzioterapeut/ka. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Rehabilitační ústav pro cévní choroby mozkové spol. s r.o., Dr. Rykra, č.p. 859, 583 01 Chotěboř. Informace: Květa Čapková, +420 604 233 191. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 30 000 Kč Technici agronomové agronom/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Zemědělské obchodní družstvo habry, Sportovní, č.p. 452, 582 81 Habry. Informace: Vlastimil Vondra, +420 731 501 769. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 74 Kč Pomocníci v kuchyni pomocný pracovník v bistru (pouze pro OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - výroba a pomoc při prodeji studené kuchyně, občerstvení a cukrářských výrobků, rozvoz zásilek po H.Brodě a okolí, - prac. doba PO-PÁ 7-11 hodin, - prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Chráněné dílny fokus vysočina, s.r.o. - bistro, Horní, č.p. 195, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Ludvík Svoboda, +420 778 543 101.

Krásné počasí doprovázelo 17. ročník Rallye Světlá 2018.

Rallye ovládli Gregor a Štindl

Fotbalisté čtvrtých tříd už mají padla

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

Dorostenci získali dva body

Havlíčkův Brod - Pět zápasů. Tolikrát havlíčkobrodští hokejoví dorostenci nedokázali naplno v extralize bodovat. O uplynulém víkendu prohráli ve městě automobilů. Následně si neporadili ani v Kotlině s Českými Budějovicemi.

V hokejovém derby vyzrála budějovická Žihadla na Bruslaře

Vysočina – Hokejová druhá liga – skupin Jih a Východ měla ve středu na programu 10. kolo.