Po loňské zvládnuté kvalifikaci si mohly brodské volejbalistky na podzim vyzkoušet II. ligu, kde jsou po její polovině na překvapujícím třetím místě.

Ovšem ne všechno je podle trenéra Pavla Dohnala růžové, jak se na první pohled zdá. Především se v srpnu ještě nevědělo, s jakým kádrem bude moci trenér Dohnal počítat.

„Bohužel nám před sezonou některá děvčata odešla, jiná se spokojila, že budou hrát krajský přebor," řekl úvodem brodský trenér. Jak sám říká, s přípravou na druhou ligu se začalo až v posledním týdnu v srpnu, a měl tedy pouze měsíc na stmelení kádru.

„Příprava určitě nenasvědčovala tomu, že bychom měli hrát ve druhé lize důstojnou roli. Proto jsme i na soupisku napsali extraligovou hráčku Šnellyovou, která hraje nejvyšší soutěž v Brně a v případě nutnosti by nám pomohla v baráži, ale jak to vypadá, tak to nebude potřeba," usmívá se Dohnal. První jiskřička naděje přišla v Praze na Bohemians, kde svěřenkyně trenéra Dohnala vyhrály 3:1 na sety. Zlomové momenty nastaly výhrami s Mladou Boleslaví, 2x s Pardubicemi a především domacími výhrami nad lídrem tabulky, Hronovem.

Návrat Poubové

„Třetí místo z nás nikdo nečekal. Je to hlavně kolektivní práce. Každý tým má v kádru jednu nebo dvě zkušené hráčky, my ne. Naší nejlepší hráčkou je juniorská reprezentantka Veronika Pešková, která na postu libera podává obdivuhodné výkony," chválí svěřenkyni brodský trenér.

Přínosem pro tým byl návrat Šárky Poubové, která při studijních povinnostech hrávala v Praze. Nejprve šest let na Slavii a poslední dva roky na Tatranu Střešovice.

Nyní své zkušenosti předává mladším spoluhráčkám a trenér Dohnal si její spolupráci nemůže vynachválit.

NÁCHOD – H. BROD 0:3 a 1:3

„V prvním zápase to byla jednoznačná záležitost i v naší oslabené sestavě. Ve druhém soupeř přeskupil řady a především na podání byl výborný. My jsme museli tedy taky zareagovat na změny v sestavě a především jsme zlepšili příjem, a to nakonec rozhodlo i o našem druhém vítězství. Pochvalu zaslouží především teprve sedmnáctiletá Markéta Jenčová a Sabina Laláková," nechala se slyšet Šárka Poubová.
Sety – 1. zápas (18, 21, 23) a 2. zápas (-18, 21, 21, 21). Sestava H. Brodu: Poubová, Brečková – Jenčová, Benešová, Laláková, Pešková – Dohnalová, Báčová.