II. FUTSALOVÁ LIGA

CHOTĚBOŘ – MĚLNÍK 7:5
Už v předzápasovém rozhovoru se trenér Bocy Martin Jakeš netajil tím, že chce soupeře zaskočit aktivní hrou a vysokým presinkem. „Může se nám to vymstít, ale zkusit to musíme," řekl Jakeš. Tento tah mu náramně vyšel a od začátku utkání měl Mělník na brodské palubovce velké problémy.

Hosté se sice dvakrát tečovanou střelou ujali vedení, ale to jim netrvalo dlouho. Boce se podařilo vyrovnat v polovině prvního poločasu, když se z pokutového kopu nemýlil Somerauer – 1:1. V té samé minutě se podařilo Boce výsledek utkání otočit, když Doležal šikovně tečoval střelu Hromádky.

V patnácté minutě bylo opět vyrovnáno. Střela Jurčovského se odrazila od tyče do zad gólmana Bence a od něj se míč dostal za brankovou čáru a tímto začal divoký závěr prvního poločasu. Nejdříve první útok domácích předvedl ukázkovou kombinaci, na jejím konci byl Doležal, a ten vymetl pavučiny v mělnické brance – 3:2.

Potom si slabší chvilku vybral chotěbořský gólman Benc, když se nechal zaskočit nenápadnou střelou Gabči. Do kabin šli přesto veseleji hráči Bocy. To je do vedení dostal Moravec po přihrávce Martina Odvářky. Po přestávce pokračovali chotěbořští futsalisté ve stejném duchu jako v tom prvním. Aktivní hrou nutili soupeře k chybám, ale ani ty nejvyloženější šance neproměnili.

Rozhodnuto mohlo být dříve

Největší šance spálil Staněk s Doležalem, kteří postupovali sami na gólmana. Dále Boca nezužitkovala situaci tři na jednoho a vše podtrhl Somerauer neproměněným pokutovým kopem. V této fázi zápasu Boca jasně dominovala, ale špatnou produktivitou nechávala Mělník stále ve hře. Zákonitě přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu, ale naštěstí Chotěboř měla v týmu Doležala, který zkompletoval hattrick.
Tento gól domácí nakopl a utekli po trefách Doležala a Klimeše až na 7:4. Hosté sáhli ke hře bez gólmana, ale stačili dát výsledku pouze kosmetickou úpravu na 7:5.

„Moje prognóza se naplnila, ale hlavně zápas vyšel klukům. Už dlouho se netleskalo v poločase. Jen mě mrzí naše produktivita, protože zápas mohl být rozhodnutý dříve a myslím si, že jiný soupeř by nás za to potrestal. Pochválit musím všechny hráče, hlavně za to, že vydrželi hrát náročnou hru celý zápas a jsem rád, že se prosadil Doležal, který to už potřeboval," nechal se slyšet trenér Bocy, Martin Jakeš.
Góly: Doležal 4, Somerauer, Moravec, Klimeš – Němec 2, Lelek, Jurčovský, Gabčo. Poločas: 4:3. Chotěboř: Benc – Hromádka, Somerauer, R. Odvářka, Moravec, Čapek – Doležal, Staněk, M. Odvářka, Klimeš.