Vítězem se tentokrát nestal Patrik Bláha, jak tomu bylo v předchozích čtyřech případech. Nejrychlejším závodníkem na trati byl v neděli  v havlíčkobrodské Kart-Aréně Petr Doležal.

Do závodu nastoupilo šestnáct závodníků, ve startovním poli se mezi muži objevila i Adriana Buráňová, která se nakonec v těžké konkurenci neztratila.

V prvním kole sice narazila na pozdějšího vítěze závodu, dostala ale divokou kartu a vypadla až ve druhém kole.
V čele startovního pole se zatím bojovalo na krev. Do závodu totiž tentokrát nastoupili jezdci, kteří mezi sebou soupeří o rekord dráhy.

Turnajový pavouk nakonec vyselektoval čtyři jména: Tomáš Fidler (držitel rekordu trati), David Hanuš, Patrik Bláha (vítěz předchozích čtyř závodů) a Petr Doležal. Ti se spolu utkali o stupně vítězů v závodě na deset kol na stejné motokáře.

Rozhodoval čas nejrychlejšího kola a rozdíly byly opravdu minimální. Z vítězství se nakonec radoval Petr Doležal s časem 17,745 s, který tak Bláhu sesadil z pomyslného trůnu.  „Petr byl dneska lepší, mám se nad čím zamýšlet a do příště co zlepšovat," říká vedoucí muž havlíčkobrodského motokárového šampionátu, který se s časem 17,870 s musel spokojit s druhou příčkou. „Určitě bylo těžké Patrika porazit, jsem rád, že se to stalo a uvidíme, jak to bude v dalších závodech," dodává Doležal. Třetí místo obsadil Tomáš Fidler (18,037 s) a nepopulární čtvrté místo si vyjel David Hanuš (18,051 s). Do konce roku budou ještě další dva závody, celkový vítěz Havlíčkobrodského motokárového šampionátu bude znám v prosinci.

Pořadí závodu
1.     Petr Doležal     25b.
2.     Patrik Bláha     20b.
3.     Tomáš Fidler     16b.
4.     David Hanuš     13b.
5.     Pavel Buňat     11b.
6.     Josef Straka     10b.
Celkové pořadí
1.     Patrik Bláha     100 b.
2.     Eva Beránková     55 b.
3.     Jan Havelka     47b.

Ondřej Rázl