Dorostenci se probojovali na „republiku"

Havlíčkův Brod: Rok se s rokem sešel a brodští florbaloví dorostenci zažívají stejnou euforii jako v loňské sezoně.

18.3.2013

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Tým vedený Janem Beránkem bude zastupovat Havlíčkův Brod i celou Vysočinu na Mistrovství republiky, kde ho doplní Pardubice a Litomyšl. Na poslední turnaj zajížděli Draci do Jindřichova Hradce. Nejprve porazili konkurenta v boji o postup Snipers Třebíč, a ve druhém přehráli domácí celek.

H. BROD – TŘEBÍČ 9:6
Svěřenci trenéra Beránka věděli, že pokud porazí Třebíč, tak je nemůže už nic ohrozit v postupu na Mistrovství republiky. Již ve druhé minutě poslal Draky do vedení Pešek.

O sedm minut později se podařilo Třebíči vyrovnat zásluhou nejlepšího hráče soutěže Janem Rakušanem. Těsně před koncem první třetiny vrátil Brodu vedení Musil. V prostřední části hry se strhla přestřelka, kdy se prosadil za brodský tým dvakrát Pešek s Musilem, sedmou branku přidal Mühlfait. Po čtyřiceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 7:5.

V závěrečné třetině se brodští florbalisté soustředili na obranu a po velmi dobrém týmovém výkonu, který podpořil gólman Frühbauer, dokázali porazit svého soupeře 9:6, když branky ještě přidali Pešek s Kocourem. Potom už mohli hráči Havlíčkova Brodu slavit postup.
„Utkání se mi hodnotí velice dobře. Porazit Třebíč je vždy velmi těžké, jelikož má kvalitní hráče. Nám se to ale podařilo a naprosto zaslouženě. Kluci opět ukázali, že když jde o důležitý zápas, tak dokážou porazit kohokoliv. Znovu si tak můžeme zahrát proti těm nejlepším týmům v republice a získat nové zkušenosti," řekl trenér Jan Beránek.

H. BROD – J. HRADEC 6:3
Proti poslednímu týmu prvoligové tabulky si Draci zkoušeli různé varianty založení útoku.

V první třetině si ani jeden tým moc brankových příležitostí nevypracoval. Za zmínku stojí jen dvě krásné kombinační akce Havlíčkova Brodu, které ale skončily ve výstroji brankáře domácích Davida Tětivy.

Na začátku druhé třetiny se prosadil překvapivě soupeř, když si dalekonosnou střelu srazil do vlastní branky brankář Fruhbauer 0-1.
Pak stříleli branky již pouze Draci. Na 1:1 vyrovnal mladý Jan Pešek, kterého si trenéři vytáhli z kategorie starších žáků.

Za dvě minuty po něm zakončil krásnou kombinaci přes šířku hřiště Kunc a otočil stav utkání na 2:1.  V polovině třetiny se samostatnou akcí prosadil Matoušek a navýšil stav utkání na 3:1.

V posledním dějství se nejprve tvrdou ranou prosadil Kocour a bylo to 4:1. Soupeř začal nahazovat dlouhé míčky vzduchem a z ojedinělé akce se podařilo snížit Kantorovi. Draci opět přidali na tempu a Matoušek svým druhým gólem v utkání určil stav na 5:2.

Pět minut před koncem si trenéři berou oddechový čas. Následovala hra bez brankáře.

Poslední úspěch celku z Vysočiny zaznamenal Kunc. Soupeř v závěru zachytil chybnou rozehrávku obránců Havlíčkova Brodu a do prázdné branky určil stav na konečných 6:3.

„Do utkání jsme šli s cílem vyzkoušet si různé herní varianty a kombinace. Hodně prostoru dostali i starší žáci, kteří mají šanci se v příštím roce stát tahouny kategorie. V závěru jsme si vyzkoušeli hru bez brankáře, která nás může na dubnovém mistrovství republiky klidně potkat," vrátil se k utkání šéf brodské střídačky Jan Beránek.

Sestava H: Brodu: Frühbauer – Beránek, Kolísek, Mulfeit, Kocour – Matoušek, Kunc, Kučera, T. Pešek, Vondráček, Musil, Čapek, J. Pešek.

18.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů