Zaslouženého volna na Floridě si užívá havlíčkobrodský stolní tenista Petr Korbel, který se v rozhovoru pro regionální Deník vyjádřil i o příchodu Japonce Morizona do Havlíčkova Brodu.

Jak trávíte volný čas po náročné sezoně?
Volno trávím momentálně na Floridě, pak ještě na Korsice, no a před, mezitím a po na golfových greenech. Golf je pro mě relax.

Jak s odstupem času hodnotíte uplynulou sezonu, byla těžší než ta loňská?
Sezona pro mě osobně byla těžší, ale dopadla skvěle. Vždy je těžší obhájit získané pozice a taky jsme hráli Ligu mistrů.

Třetí finále se nevyvíjelo podle vašich představ. V čem nastal zlom v tomto zápase?
Zlom ve třetím finále nastal definitivně poté, co Tregy (Tomáš Tregler – pozn. autora) odvrátil Pištejovi mečbol a nakonec svůj zápas vyhrál.

V sezoně vám unikl postup v pohárech. Přesto asi vystoupení v Lize mistrů budete hodnotit kladně…?
Vystoupení v Lize mistrů lze hodnotit pouze pozitivně, sehráli jsme důstojnou roli a navíc nám těsně unikl postup do ETTU poháru, ten jsme si za výkony zasloužili hrát.

Bude cílem v letošním ročníku Ligy mistrů se poprat o postup?
O postup se určitě poprat chceme! Minimálně do ETTU poháru, to je náš cíl!

K tomu by vám měla pomoci nová posila Japonec Morizono. Čím jste ho přesvědčil k přestupu do Havlíčkova Brodu?
Čím jsem přesvědčil Morizona? Nevím… Snad proto, že on chce hrát Ligu mistrů v klubu, kde je zázemí, skvělá parta, kde vše klape, jak má, jak by mělo, kde všichni táhneme za jeden provaz a kde stolní tenis dává smysl ho hrát. A asi i proto, že v klubu působím já, mám skvělé jméno v Japonsku a pomohla mi i firma Butterfly, která se za mě zaručila. A to si prosím nemažu med kolem pusy.

Petr Korbel
Narozen: 6. června 1971
Největší úspěchy: 3. místo MS v soutěži družstev (1991), 3. místo ME (2000), 3. místo ME v soutěži družstev (2003, 2005, 2010), 4. místo OH (1996), 1. místo ME juniorů (1988), 1. místo Prague Open.