Nic jim nebylo platné to, že soupeře v úvodu zápasu výrazně přehrávali, ani to, že s ním dokázali udržet tempo po celý zápas. Moravané totiž potrestali každé zaváhání týmu z Vysočiny a vyhráli vysoko 8:1.

Ve druhém utkání se už brodským Drakům dařilo o poznání lépe. Proti ostravskému Remedicu si ve druhém dějství po brankách Lukáše Kunce a Radka Matouška vypracovali solidní dvoubrankový náskok. Ten sice záhy ztratili, ale ještě do druhé přestávky jim dvěma přesnými zásahy Dominik Suchý vystřelil náskok 4:2.

Ostravští ovšem znovu dokázali srovnat. Necelých deset minut před závěrečnou sirénou však znovu zaúřadoval Dominik Suchý a svou třetí brankou v zápase poslal svůj tým zpět do vedení.

I tentokrát o něj ale Broďáci přišli. Ostravský Foltýnek totiž v poslední minutě využil přesilovou hru, vyrovnal na konečných 5:5 a zmařil šance brodských dorostenců na postup na finálový turnaj. Už bez postupových nadějí pak Draci v posledním duelu na turnaji vyzvali brněnské Gullivers, s nimiž však dokázali udržet krok pouze v úvodních dvou periodách.

V poslední třetině Broďákům došla šťáva a protivník zápas třemi brankami rozhodl. Brodští dorostenci se tak s osmifinálovou skupinou rozloučili porážkou 4:8, která však už nemohla nic změnit na tom, že mladí Draci v letošním soutěžním ročníku obsadili desáté místo, když v osmifinále získali pouze bod.

(jsv)