I. FLORBALOVÁ LIGA

H. BROD – ZNOJMO 6:9
Havlíčkobrodští Draci, kteří v boji o pozice zajišťující postup do blížícího se play off nutně potřebují každý bodík, se Znojemským dokázali vyrovnat jak pohybem, tak četností střelby, v produktivitě a přechodu do útoku však výrazně zaostali. Hosté se do vedení dostali už ve čtvrté minutě, v závěru třetiny pak nejprve Ondřej Míka díky šťastnému odrazu od zad soupeřova brankáře vyrovnal, pětačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou však zahájil své pětibodové galapředstavení Tomáš Kucharič, jenž pohotovou dorážkou upravoval na přestávkových 2:1 pro Znojmo.

Po přestávce začal řádit další ze znojemských tahounů – Martin Pánek, který hattrickem, zkompletovaným za pouhých jedenáct minut, výrazně pomohl svému týmu ke tříbodové loupeži. Domácí dokázali na Pánkovy zásahy reagovat pouze dvakrát. Nejprve těsně před polovinou utkání potvrdil svou zarputilost Jan Suchý a posléze stanovil skóre na 3:6 po dvou třetinách Lukáš Zelenka.

V závěrečném dějství se do role kata domácích nadějí vrátil Tomáš Kucharič, který otupil naděje domácího celku dvěma slepenými góly hned v úvodu poslední periody, aby je v šestapadesáté minutě zlomil zcela. Broďáci však zbraně dlouho odmítali složit. Nejprve v osmačtyřicáté minutě na 4:8 snižoval Radek Krajcigr a necelých šest minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Lukáš Roztočil. Hosté však koncovku utkání bez problémů zvládli a přes závěrečnou krásnou gólovou kombinaci zakončujícího Jana Suchého s přihrávajícím Radkem Krajcigrem, díky níž si oba elitní brodští útočníci připsali své třetí kanadské body v utkání, odvezli z Havlíčkova Brodu jisté vítězství 9:6.

Příští zápas bude mít pro havlíčkobrodské florbalisty status mimořádné důležitosti. Duel s osmým Kladnem bude totiž nepochybně hrát klíčovou roli v závěrečném účtování základní části, jakož i v boji o postup a nepostup do play off. Zápas se koná v sobotu 26. ledna od 17.30 v kladenské sportovní hale.