II. LIGA ŽEN

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 29:28

Skóre otevřela dvěma rychlými brankami kanonýrka Eva Brožová, potom však za stavu 3:1 ze strany domácích jako když utne a začalo se hrát podle not házenkářek z města pod mostem. Ty byly silnější na míči, důraznější ve střelbě, a tak si do přestávky vybudovaly zaslouženě čtyřbrankový náskok.

O přestávce dostaly Broďačky v kabině potřebné instrukce, na hře se to však zpočátku příliš neprojevilo. Nedařila se střelba, Moravanky byly stále o krok napřed a byly i šťastnější, když čtyřikrát za meziříčskou gólmanku chytala tyčka. Hráčky Jiskry byly evidentně nervózní, zvláště když na každý jejich gól odpověděl soupeř rychlým úspěšným kontrem.

Trenér zestárl o deset let

Až když už opravdu „přihořívalo", nadechla se brodská děvčata k mohutnému náporu, který dosud seběvědomým  Moravankám najednou vyrazil dech. Jiskra zpevnila obranu, zvýšila důraz i rychlost akcí, konečně se začala dařit střelba. Dvě minuty před koncem svítil na světelné tabuli stav 28:28.

V dramatickém závěru rozhodla nejlepší hráčka domácích Brožová, že veledůležité body zůstanou u Sázavy.

„Přiznávám, že soupeř byl produktivnější a prohra je pro něj příliš krutá, holky se však probudily v pravý čas. Zlomovým byl moment, kdy při vlastním oslabení byla Burdová dvakrát úspěšná. Zestárl jsem o deset let," smál se nakonec spokojený trenér David Kučera. Jiskra si upevnila vedoucí místo v druholigové tabulce.

Sestava a branky: Zimová, Křenková – Továrková 5, Burdová 6, K. Brožová 2, Kotanová 2, E. Brožová 6, Jůzlová 5, V. Dubnová, M. Dubnová 2, Bočatská 1. Rozhodčí: Kahoun, Hladký. Vyloučení: 3:3, Využití: 2:1. Sedmičky: 2/0 – 3:1. Diváci: 50. Poločas: 13:17

LEDEČ N. S. – ÚSTÍ N. L. 27:24

Sestava a branky: Rodová, Odráčková 3, Machálková 1, Stěchová 1, Anna Baumová 8, Adéla Baumová 9, Cicvárková, Toulová 2, Slavětínská. Poločas: 9:12.

I. LIGA  ST. DOROSTENEK

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 28:25

Sestava a branky: Libusová – J. Šrámková, Kubalová 3, Jindrová 1, Nováková 2, Kotanová, J. Brožová 7, Nepovímová, N. Burdová 3, K. Brožová 5, Uhlíková, Velíšková 1, Jůzlová 6. Poločas: 12:12.

I. LIGA ML. DOROSTENEK

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 23:25

Sestava a branky: Doležalová, Zychová – Šulcová, Nováková 4, Hubáčková 1, N. Burdová 4, Raušová 2, Šrámková, Ďásková 6, Pavlišová 2, Pleslová, Uhlíková 1, Holcmanová 2, Bucherová 1. Poločas: 12:14.

II. LIGA MUŽŮ

ŠŤÁHLAVY B – LEDEČ N. S. 24:19

Sestava a branky: Vranek 2, Štefáček 1, Kršňák, Křikava, Wurm, Kupa 5, Brož 1, Matějů 6, Pešek, Drozd 4, Procházka. Poločas: 19:8.

Alois Svoboda