V Havlíčkově Brodě dobře vědí, v čem spočívá síla čtvrtečního soupeře. Havířovskou jedničkou je Tomáš Polanský, reprezentant a nejúspěšnější hráč extraligy, který odehrál patnáct dvouher a jedinou prohrál. „Nebezpečný na straně Havířova je pochopitelně především Tomáš Polanský, hlavně na něho si musíme dát pozor. Ale herní kvalita je i straně Jana Valenty, který nastupuje většinou na pozici dvojky,“ poznamenal na adresu soupeře trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Tomáš Demek.

Sám má v týmu hráče s naprosto stejnou bilancí, jakou disponuje Tomáš Polanský. Také havlíčkobrodský Pavel Širuček doposud v extralize prohrál jediný z patnácti zápasů a rovněž se nachází na čele žebříčku podle úspěšnosti v sezoně. „V minulém utkání proti Chodovu jsem nechal Pavla kvůli problémům s rukou odpočívat právě proto, aby byl k dispozici proti Havířovu,” připomněl trenér HB Ostrov. Ve čtvrtek pak půjdou do hry ještě dva z trojice Tomáš Tregler, David Reitšpies a Tomáš Martinko.

Na straně Havířova doplní zmíněnou dvojici buď Adam Štalzer, nebo Šimon Bělík. „Důležité bude zvládnout utkání takticky, ať už nastoupí Havířov v jakékoliv sestavě,” zdůraznil Tomáš Demek. V prvním utkání na severu Moravy se to Havlíčkovu Brodu podařilo, vyhrál tam 3:1.

Utkání HB Ostrov Havlíčkův Brod - SKST Tesla Batteries Havířov se hraje v Birell aréně ve čtvrtek 8. února od osmnácti hodin.