Házenkáři Nového Veselí v sobotu zvládli především po psychické stránce náročný úkol a předposlední Hranice doma v rámci 19. kola zdolali čtyřbrankovým rozdílem 27:23.

Po předchozích třech prohrách v řadě nebyli házenkáři Sokola v ideálním rozpoložení. „Bojovali jsme především sami se sebou. Byla cítit nervozita, která ale vyplývala z toho, jak moc jsme chtěli uspět,“ pozoroval trenér Veselí Peter Kostka.

V sobotním utkání se musel obejít bez řady opor. „Dlouhodobě zraněný je Burnazovič, k němuž přibyl ve výborné formě hrající Tomášek. Dořičáka k utkání nepustila Litovel a trest za vyloučení v Brně si odpykával lídr týmu Adam Ptáčník,“ vypočítával ztráty.

Kluby z třetí ligy měli o víkendu za soupeře divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) a Žďáru nad Sázavou (v bílém). Prvně jmenovaní zdolali béčko Jihlavy 3:1.
Pozitivní signál pro jaro? Slovan i Tatran jdou nahoru, Žďár vylepšil defenzivu

Slovenský kouč neskrýval, že se sobotní duel odehrával přesně v obráceném gardu, než by si přál. „Naším největším problémem byla produktivita v koncovce. Poločas jsme vyhráli o pět branek, ale náš náskok mohl být úplně klidně i dvojnásobný.“

Na druhé straně hřiště zase Hranice brnkaly na nervy svého soupeře zdlouhavými útočnými akcemi. „Dokázali jsme třeba minutu jejich útok perfektně ubránit, jenže pak přišla zbytečná chyba, nebo laciný gól v naší síti,“ mračil se Kostka.

Závěr zápas však jeho ovečky doslova silou vůle zvládly a po výhře 27:23 jsou už jednou nohou ve vyřazovací části. „Ve sportu bývá ten poslední krok vždy nejtěžší. V našem případě to platí dvojnásobně, protože jsme stále příliš mladí a nezkušení,“ zdůraznil.

K nerozhodnému výsledku 2:2 na hřišti juniorky Pardubic v neděli přispěl útočník Nového Města Tomáš Duba (v zeleném dresu) jednou přesnou trefou.
Zase ten covid! Už dostihl také Velké Meziříčí. Vrchovina si napravila reputaci

Tvrdě vydřené vítězství však může mít pro mladý celek pozitivní efekt. „Zvládli tlak okolí, ale i boj sama se sebou. Tahle skvělá parta ukázala, že má silný charakter a nenechá se jen tak zlomit,“ usmíval se Kostka.

Už ve středu čeká na házenkáře Nového Veselí další velká výzva. Od 17.00 sehrají na neutrální půdě v Karlových Varech finále Českého poháru proti favorizované Plzni. Vybojují další historický úspěch klubu?