V pátek 1. března od osmnácti hodin se představí v Havlíčkově Brodě Havířov, v neděli 3. března od patnácti hodin hraje HB Ostrov s Břeclaví. „Břeclav je v současnosti nebezpečnější, ale kvalitní výkon musíme podat i proti Havířovu. Bude záležet, v jakých sestavách soupeři přijedou, počítáme, že v těch nejsilnějších,“ řekl k nejbližším programu HB Ostrov trenér havlíčkobrodských stolních tenistek Bohumil Vožický.

Do bojů pošle v pátek v neděli Zdenu Blaškovou a Tatianu Kukuľkovou, dvě celosezonní opory týmu, ty zřejmě v obou utkáních doplní Veronika Poláková.

Havířov má na kontě pětatřicet bodů z šestnácti utkání a je v neúplné tabulce pátý. Devět utkání vyhrál, jednou remizoval a šestkrát prohrál. Naposledy zvítězil před týdnem 6:2 na Moravským Krumlovem. S Havlíčkovým Brodem prohrál loni v listopadu 3:6.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) se v posledním přípravném utkání před jarní částí sezony v sobotu utkají s Vysokým Mýtem.
Fotbalisté Brodu vyšli dvakrát střelecky naprázdno, herně ovšem nijak nepropadli

Nejvíc bodů za Havířov obstarala Polka Agata Zakrzewská, ta před týdnem s Moravským Krumlovem ale nehrála. Následuje Alice Li Sian Chang z Malajsie, která hrála za Havířov naposledy v listopadu, takže v posledních týdnech obstarávaly body Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová.

Břeclav byla v tabulce před víkendem se čtyřiatřiceti body na šesté příčce. Sedm utkání klub z jihu Moravy vyhrál, třikrát remizoval, sedmkrát prohrál. Po novém roce se výrazně zlepšil, prohrál pouze na začátku ledna v Hodoníně, poté pětkrát zvítězil a jednou remizoval, a to před týdnem doma s SK Dobré. HB Ostrov vyhrál v říjnu v Břeclavi 6:3.

Posledních šest utkání odehrála Břeclav ve stabilní sestavě. Pravidelně nastupovaly Slovenka Nikoleta Puchovanová, Kristýna Štefcová a Tchajwanka Chen Ying-Chen. Zajímavostí je, že Břeclav prohrála všechny čtyřhry, jimiž její utkání končila v pěti případech. „To je překvapivé, ale nedělní utkání do čtyřhry třeba vůbec nedospěje,“ poznamenal trenér HB Ostrov.

Fotbalisté Speřic (v červeném) mají týden před začátkem jarní části moravskoslezské divize D stále na čem pracovat.
Speřice dál trápí chyby v defenzivě. Často zbytečně zmatkujeme, všiml si Holenda

Po remíze v Ostravě s KST minulou neděli se chce HB Ostrov vrátit na vítěznou vlnu. „Bylo by dobré udržet v základní části první příčku, proto už nechceme ztrácet,“ dodal Bohumil Vožický.

HB Ostrov pak čekají ještě utkání s Řeznovicemi, s Moravským Krumlovem a v Hodoníně.