Ubránit rychlé protiútoky pražské Dukly a prezentovat se v televizním duelu kvalitní házenou. To byly cíle, s nimiž vstupovali do nedělního utkání závěrečného dvaadvacátého kola základní části extraligoví házenkáři Nového Veselí.

A nutno dodat, že úvod zápasu v novoveselské ZDT Aréně vyšel domácímu souboru na výbornou. Gólman Studený předvedl několik dobrých zákroků, k tomu úspěšná koncovka znamenala, že v sedmé minutě vedli hráči Sokola 5:2.

Hráči Dukly poté ovšem prokázali, že neskončili na třetím místě tabulky náhodou a během chvilky skóre srovnali. V dalším průběhu prvního dějství byli převážně ve vedení hosté, ale ani jednou neodskočili na větší rozdíl než dvou branek. Až poslední útok prvního dějství rozhodl o tom, že do poločasové přestávky odcházeli ve vedení hosté – 15:16.

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v červených dresech) letos využívají při zimní přípravě sportovních testerů.
Jdou s dobou. Fotbalisté Velkého Meziříčí v přípravě využívají sporttestery

Gólová přetahovaná pokračovala i po změně stran. Až do poloviny druhé půle byli převážně ve vedení hráči Dukly, ale nejvýše o dva góly. Rozhodující okamžiky zápasu přišly mezi 45. a 48. minutou. Sérií čtyř branek v řadě šlo Nové Veselí do vedení 24:22 a udělalo klíčový krok k zisku dvou bodů.

Střelecky zářil především Adam Ptáčník, který byl pro hostující obranu prakticky k nezastavení. Vydatně mu sekundovali Korbel s Kocichem. Konečnou výhrou 30:29 tak házenkáři Nového Veselí odskočili posledním Maloměřicím na rozdíl dvou bodů. Úspěšně tak uzavřeli základní část letošního extraligového ročníku.

Nyní je čekají boje v záchranářském play-out, do něhož propadly čtyři nejhorší týmy soutěže. Hrát se bude systémem každý s každým, doma a venku. Body ze základní části si kluby přenášejí do tabulky play-out.

Na nejhorší celek měla čekat baráž s vítězem 1. ligy. Ta se ovšem nerozjela, což znamená, že letos z extraligy nikdo nesestupuje.

NOVÉ VESELÍ - DUKLA PRAHA 30:29
Sestava a branky: Studený, Šimovček – Ptáčník 10, Korbel 7, Bartůněk 5, Kocich 4/1, Melichar 1, Flajsar 1, Dodica 1, Krčál 1, Gregorovič, Halíček, Dolejší, Krejz, Štohanzl, Veselý. Rozhodčí: Kozler, Zych. ŽK: 1:1. Vyloučení: 3:3. Bez diváků. Poločas: 15:16.

Další výsledky 22. kola: Frýdek-Místek – Zubří 25:34, Plzeň – Jičín 25:26, KP Brno – Hranice 28:21, Karviná – Maloměřice 52:23, Lovosice – Kopřivnice 31:35.

1. Karviná 22 18 0 4 690:544 36
2. Plzeň 22 16 1 5 673:583 33
3. Dukla Praha 22 14 2 6 663:585 30
4. Lovosice 22 12 3 7 661:635 27
5. Jičín 22 11 1 10 595:570 23
6. Fr.-Místek 22 11 1 10 631:627 23
7. Kopřivnice 22 10 2 10 625:609 22
8. Zubří 22 10 2 10 585:598 22