Hosté si rychle vytvořili dvoubodový náskok, který zařídili Radek Skála v duelu se Štěpánem Brhelem a Michal Obešlo, jenž přehrál zkušeného Davida Štěpánka. „Radek zahájil dobře, první bod přinesl do týmu uklidnění. Michal Obešlo jel do Hodonína jako jednička a roli s přehledem zvládl. Sice prohrál s Davidem Štěpánkem první set, ale pak už ukazoval svoji hru,“ komentoval vydařený vstup do zápasu trenér HB Ostrov Bohumil Vožický.

Ondřej Květon poté pětisetovou přetahovanou s Oleksandrem Tymofieievem prohrál. „Ondrova hra je v poslední době urputná, bojovná, ale jeho herní projev není úplně dobrý, rád bych tam viděl víc stolního tenisu. V tréninku to tam je, v zápase se to pak úplně neprojevuje,“ poznamenal Bohumil Vožický ke třetímu hodonínskému utkání. „Tam jsme si ale konečně zafandili, neboť David Štěpánek a Štěpán Brhel trénují u nás v Brodě, takže zápasy s nimi byly trochu zvláštní,“ dodával.

Tečku za utkáním čtrnáctého extraligového kola udělal po dvou hodinách až Michal Obešlo.

O nadcházejícím víkendu má nejvyšší domácí soutěž pauzu, patnácté soutěžní utkání hraje HB Ostrov v pátek 18. února, kdy hostí pražský klub KT.

Extraliga ve stolním tenise – 14. kolo:
SKST Plus Hodonín – HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:3
Brhel – Skála 1:3 (5, -6, -8, -5)
Štěpánek – Obešlo 1:3 (9, -3, -2, -3)
Tymofieiev – Květon 3:2 (8, -8, 9, -9, 7)
Brhel – Obešlo 0:3 (-4, -7, -4)