Ve finále Českého poháru totiž vedli zkraje druhé půle nad favorizovanou Plzní o sedm branek. Nakonec ale slavila triumf zkušenost obhájce extraligového mistrovského titulu. „Taková prohra nás neskutečně bolí,“ neskrýval kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Jeho svěřenci si dvě třetiny zápasu počínali na jedničku a tahali za delší konec provazu. „Takticky jsme byli na Plzeň perfektně připraveni. Dá se říci, že jsme ji čtyřicet minut prakticky k ničemu nepustili,“ připomněl.

Především v defenzivě pracovali hráči Sokola jako dobře promazaný stroj. „Tak výbornou obranu jsme v letošním ročníku ještě nepředvedli. Eliminovali jsme plzeňský útočný systém, dařilo se nám rovněž v útočné fázi,“ lebedil si.

V komplikované situaci se aktuálně nachází divizní fotbalisté Staré Říše (v červeném). Před začátkem zimní přípravy totiž z jejich kádru odešlo několik hráčů.
Počítají ztráty. Kádr fotbalistů Staré Říše „pročistili“ sousedé. Ale nejen oni

Čtyřbrankový poločasový náskok 13:9 se třemi brankami v řadě během úvodních pěti minut druhého dějství takřka dvojnásobně rozrostl.

V té chvíli ovšem přišel klíčový okamžik zápasu. Trenéři Plzně začali v okamžiku držení míče hrát bez brankáře a najednou každá jejich akce končila gólem. „Počítali jsme s tím, že k této variantě sáhnou. I přesto jsme to ale nedokázali řešit. Nutno dodat, že to zkušení hráči Plzně sehrávali výborně,“ vysekl poklonu.

Sebevědomí házenkářů Veselí šlo rapidně dolů, navíc se jim přestalo dařit také v útoku. „Najednou jsme se nedostávali do rychlého útoku, čímž jsme ztratili optimální tempo,“ všiml si kouč Sokola.

V kádru fotbalistů Velkého Meziříčí si ostřílený středopolař Robin Demeter (v červeném) kroutí již svoji osmou sezonu. Patří tak skoro ke klubovému inventáři.
Vichr na hřišti? Něco takového jsem snad nezažil, usmíval se produktivní Demeter

Po výsledku 27:24 se ze zisku poháru radoval celek Plzně. „Na chlapce jsem přesto hrdý. Rozhodly detaily a zkušenosti soupeře, který nás herně nikterak nepřehrál. Speciální poděkování patří také našim úžasným fanouškům,“ zdůraznil.

Už nyní ve Veselí hledí do budoucnosti. „Ukázalo se, že jsme na správné cestě. Nyní ovšem bude důležité náš progres pravidelně potvrzovat,“ dodal Kostka.