Světelské ženy na rozdíl od jiných turnajů čekaly tentokrát tři těžké zápasy. „Věděly jsme, že to bude velice náročné, neboť běžně nastupujeme jen proti dvěma soupeřům," řekla Renata Kohoutová, jedna z hráček. První zápas byl velkým derby Vysočiny.

Světelská děvčata totiž hrála se Žďárem nad Sázavou. Zápas byl vyrovnaný a nejspíše ho rozhodla první minuta. V té totiž dokázaly žďáračky vstřelit první gól. Druhá třetina byla již vyrovnanější, Žďár ale dokázal v přesilovce zvýšit vedení. Gól Světlé přišel ve třetí třetině po přesné střele Ivany Kohoutové ze standardní situace. To ale bylo od domácích vše a první zápas prohrály 1:2.

Druhý zápas proti Českým Budějovicím byl lepší. „Nebyl to sice standardní výkon, na který bychom byly pyšné, ale dokázaly jsme porazit „Šťírky" 5:2," popsala Renata Kohoutová.

Třetí zápas byl ale pro domácí nejnáročnější. V zápase se dopustila děvčata mnoho chyb, za které byla tvrdě potrestána. FBC Sokol Písek zvítězil 2:1.

„Tyto tři zápasy byly opravdu fyzicky náročné, ale nemyslím si, že by holky postrádaly fyzičku tak moc, jak předpokládaly. Tým měl tři pětky na střídání a od začátku sezóny kondici pilujeme. Bohužel naší největší slabinou byla přesnost nahrávek a střel. Možná taky vědomí toho, že holky byly do teď neporaženy. Každopádně do nových zápasů se z chyb ponaučíme a na tréninku se zaměříme právě na nahrávky a střelbu," shrnula zápasy současná trenérka týmu Nikola Provazníková

Žákyním chyběla bojovnost a snaha

Nevedlo se ani světelským žákyním. Ty vyrazily na čtvrtý turnaj do Žďáru nad Sázavou. V prvním zápase proti SK Jihlava se jim hra příliš nedařila, neboť světelská děvčata se zalekla výškové a váhové převahy Jihlavaček. Tým z města sklářů celý zápas téměř nevystřelil na bránu a musela přirozeně přijít zasloužená porážka 0:1.

Po rozboru špatného výkonu v prvním zápase nastalo ve druhém utkání rapidní zlepšení a přes prohru 1:3 se Žďárem nad Sázavou už se bylo, na co dívat. Až zápas se Spartakem Pelhřimov přinesl do tabulky Světlé první body a to díky výhře 4:0.

„Na tomto turnaji každý zápas přinesl úplně něco jiného. Výkon v prvním zápase mě docela naštval, neboť takto se nedá hrát závodně florbal. Chápu, že je pro holky těžké nastupovat s o tři roky staršími protihráčkami. Ale nedat na hřišti do zápasu bojovnost a snahu, to fakt nechápu. Pořád platí, že u této kategorie nejsou hlavní výsledky, ale zlepšování výkonnosti. Třetí zápas s Pelhřimovem holky už zvládly dobře a odměnou jim bylo vstřelení čtyř branek," zhodnotil turnaj trenér Tomáš Rosecký.

Boj o první místo mladým Sklářům nevyšel

První porážku v soutěži okusil tým starších žáků. Ten na turnaji v Bystřici nad Pernštejnem bojoval o první místo. Návrat domů byl ale smutný, protože oba zápasy skončily těsnou porážkou. Proti drakům z Havlíčkova Brodu se konala přestřelka, kterou nakonec 3:4 vyhrál tým z Brodu. Ani v očekávaném šlágru turnaje proti Novému Městu na Moravě nebyla nouze o góly. I zde ale více gólů nastřílel soupeř a vyhrál 5:3.

VÝSLEDKY

Turnaj žen
Světlá n. S. – Žďár n. S. 1:2
Světlá n. S. – Č. Budějovice 5:2
Světlá n. S. – Písek 2:1

Turnaj žákyň
Jihlava – Světlá n. S. 1:0
Žďár n. S. – Světlá n. S. 3:1
Pelhřimov – Světlá n. S. 4:0

Turnaj st. žáků
H. Brod – Světlá n. S. 4:3
Nové Město n. M. – Světlá n. S. 5:3