H. BROD – FBC KLADNO 5:4

Domácí chtěli oplatit Kladnu loňské pohárové vyřazení, navíc si chtěl Sokol zvednout sebevědomí po nevydařeném vstupu do prvoligových bojů.

V úvodu utkání se oba týmy spíše oťukávaly. Přesto se díky dobrému vyhození Přibyla dostal domácí tým zásluhou Roztočila a Coufala do dvoubrankového vedení. To ovšem do konce prvního dějství nevydrželo, protože Kladno snížilo střelou z dálky.

Druhá třetina byla zcela v režii Kladna, které Sokol Erupting Dragons jednoznačně přestřílelo, ovšem brodský brankář Přibyl udržel čisté konto.

Hned v úvodu třetí části měli hosté šanci vyrovnat z trestného střílení, jenže neposedný míček kladenskému hráči ujel a neměl možnost na zakončení. To ovšem nahrálo do not domácím, kteří poté výrazně ožili a odskočili soupeři na 4:1. Tříbrankové vedení trochu brodské hráče ukolébalo a Kladno snížilo na 4:3. Domácí poté urputně bránili jednogólové vedení. Nakonec oba týmy daly ještě dvě kuriózní branky a utkání tak skončilo 5:4.

„Utkání bylo asi hodně nudné. Kladno nás sice přestřílelo, ale jinak nepředvedlo nic, co by nadchlo. My jsme předvedli obrovskou bojovnost, ale také jsme si vybrali slabší chvilky, kdy jsme si utkání trochu zkomplikovali,“ zhodnotil utkání trenér Havlíčkova Brodu Petr Polívka.

Ve čtvrtém kole českého poháru čeká na brodské hráče nejtěžší možný soupeř – dvanáctinásobný mistr Tatran Střešovice. „Je to taková odměna za vítězství,“ usmívá se Polívka.