Vzhledem k přetrvávajícímu odložení ročníku „velké“ Paddock ligy, usedli američtí fotbalisté ke svým počítačům. Desítka klubů tak rozjela líté boji, které si svojí dramatičností nezadají se souboji na trávníku.

Paddock liga měla odstartovat velkým šlágrem, opakováním loňského semifinále mezi Vysočina Gladiators a Prague Lions. Tým z Vysočiny měl pro sezonu připravenou americkou posilu Michaela Lindseyho.

Ten do Česka zatím z pochopitelných důvodů nedorazil, proto týmu pomáhá alespoň na dálku a s ovladačem playstationu. A úspěšně. „Zatím se nám daří vyhrávat. ale v posledním duelu jsem dostal za vyučenou od Lind-seyho,“ povzdechl si například Radim Dohnal, který v reálném fotbale působí jako trenér útoku Mammoths.

Přerovský tým byl přesto zatím jediný, který na Gladiátory vyzrál. Naopak hráči Vysočiny zdolali Alligators i Blades.

Právě poslední utkání s Blades ukázalo, že také ve virtuálním světě můžete prožít vzrušující duely.

Neúspěšný field goal Blades v závěru utkání dal Gladiators možnost k vyrovnání v závěrečných dvaceti sekundách hry. To se nejen podařilo, ale v prodloužení Glads duel otočili a získali si skalp soupeře.

Přesto všichni hráči virtuálního amerického fotbalu věří, že se brzy rozběhnou regulérní soutěže. Rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech.

Do té doby se jistě Paddock eliga dohraje. Na programu jsou ještě dvě kola, poté následují semifinále a finále ligy.

A ne nepravděpodobné je mezi posledními čtyřmi i zopakování loňského duelu Lions s Gladiátory.