EXTRALIGA STOLNÍHO TENISU - ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF 2. ZÁPAS

HAVÍŘOV – H. BROD 1:4
Hned od prvního zápasu bylo jasné, kdo bude pánem u zeleného stolu i v odvetných utkáních. Do prvního zápasu vyzval domácí paraolympijský vítěz ze Sydney z roku 2000 Ivan Karabec brodskou star Petra Korbela. Ten nedal havířovskému „miláčkovi" publika žádnou šanci, když ho porazil 3:0 na sety.

Nejlepší byl Kobes

Do druhého utkání nastoupil v havířovském dresu Michal Beneš, který si to rozdal s Bai He. Ani v tomto zápase nepřišly žádné komplikace, Bai He vyhrál rovněž 3:0 na sety a třicítka věrných fanoušků z Havlíčkova Brodu mohla pomalu začít slavit postup do semifinále. V dalším zápase nastoupil Jakub Crha proti Kristiánu Kobesovi. I tento zápas se stal jasnou záležitostí brodského hráče, který rovněž vyhrál 3:0 a za 55. minut byl stav na ukazateli 0:3 pro Havlíčkův Brod.

„Byl jsem velice překvapený z výkonu Kyka (Kristián Kobes – pozn. autora), který hlavně s Crhou hrál výborně, a toho snad tady ještě neporazil. Samozřejmě, to vítězství je taková třešnička na dortu, ale tady jde o to, jak to utkání odehrál. Hrál dobře takticky, nevztekal se. Byl to úplně jiný hráč než v Brodě," chválil svěřence hrající trenér Petr Korbel. Do čtvrtého zápasu vystřídal Petra Korbela proti Benešovi Ján Hrnčiřík. Ten bravurně zvládl první set, který proti favoritovi vyhrál 11:8, ale potom už dominoval domácí borec a třemi sety zápas otočil, a tak snížil stav utkání na 1:3.

Utkání a celou sérii tak měl rozhodnout Kobes proti Karabecovi.

O výhru v prvním setu se hráči přetahovali, ale v koncovce byl nakonec úspěšnější Karabec. V dalších sadách nenechal Kobes nic náhodě a trpělivou hrou došel pro čtvrtý rozhodující bod pro Havlíčkův Brod. Hosté tak mohli začít slavit s fanoušky postup do semifinále.

„Hosté ukázali, že jsou favoriti této série už v Havlíčkově Brodě, kde také vyhráli 4:1. Čekali jsme, že je potrápíme více, ale prohrál jsem s Kobesem a tím bylo rozhodnuto. Ale jsem v šoku z atmosféry, kterou dokážou brodští fanoušci udělat. Stolní tenis hraji dvaadvacet let a tohle jsem nezažil," nechal se slyšet po utkání domácí hráč Ivan Karabec.

Úsměv na tváři samozřejmě nechyběl Petru Korbelovi. „Postup přes Havířov se očekával, ale rozhodně to nebylo jednoduché. Teď nás bude čekat Králův Dvůr a tam musíme opět podat týmový výkon. Rád bych poděkoval fanouškům, kteří za námi jeli tři sta kilometrů a vytvořili nám domácí prostředí. Hrozně moc si toho vážíme," dodal Korbel.

Zápasy: Havířov – H. Brod     1:4
Karabec – Korbel      0:3 (5:11, 7:11, 9:11)
Beneš – Bai He         0:3 (10:12, 9:11, 9:11)
Crha – Kobes           0:3 (8:11, 6:11, 15:17)
Beneš – Hrnčiřík       3:1 (8:11, 11:1, 11:6, 11:7)
Karabec – Kobes      1:3 (12:10, 7:11, 5:11, 7:11)

Stav série:               0:2 - postupuje H. Brod