Šestičlenná výprava HB Ostrov se vydala do Portugalska ve čtvrtek 16. března. Kvarteto hráček ve složení Aneta Širučková, Hamed Fagr Adel Mohamed Shomanová, Tereza Pytlíková a Anna Stránská doprovázejí trenér Bohumil Vožický a manažer havlíčkobrodského klubu Miroslav Jinek.

V jedné ze dvou čtyřčlenných základních skupin čekají HB Ostrov kluby z různých koutů Evropy, a sice STK Aquaestil Duga Resa (Chorvatsko), Entente Saint Pierraise TT (Francie) a domácí CTM Mirandela (Portugalsko). „O soupeřích toho moc nevíme. Cílem je uhrát ve skupině první nebo druhé místo a postoupit do semifinále, do bojů o lepší umístění v turnaji,“ poznamenal k plánům HB Ostrov na nadcházejícím Grand Final Bohumil Vožický.

Turnajové zápasy se hrají o víkendu 18. a 19. března, HB Ostrov vstoupí do turnaje v sobotu v 11 hodin utkáním s domácí Mirandelou. Od 16 hodin bude hrát s francouzským Entente Saint Pierraise TT a od půl deváté večer s STK Aquaestil Duga Resa. Semifinálové zápasy a souboje o další umístění jsou v Mirandele na programu v neděli 19. března od dvanácti hodin, finále od půl páté odpoledne.

Domů se havlíčkobrodská výprava vrací domů v pondělí 20. března.