HB Ostrov drží po celou sezonu plný bodový zisk a na čele tabulky zůstal navzdory tomu, že druhý Hodonín má o jeden zápas více. Ostrava KST byla před posledním únorovým víkendem s dvaatřiceti body pátá a na Havlíčkův Brod ztrácela přesně deset bodů. Nejlepší ostravský klub v sezoně pětkrát prohrál a čtyřikrát remizoval. Dvě remízy jsou z předešlého víkendu, kdy hrál 5:5 v pátek v Dobrém i o den později doma s Hradcem Králové.

Podzimní vzájemné utkání ovládl 6:3 HB Ostrov.

Ostrava KST spoléhá na ustálenou sestavu Tamara Tomanová, Helena Sommerová a Nikita Petrovová. Do hry už zasáhly také Lucie Masopustová, Eliška Stramová a Elen Galetková, která se narodila v roce 2012 a své tři první extraligové porážky v sezoně zaznamenala minulý víkend s Hradcem Králové. „Počítáme s tím, že KST nastoupí v neděli v nejsilnější sestavě. Když se sejdou, dokážou být nebezpečné,“ poznamenal trenér HB Ostrov Bohumil Vožický na adresu hráček nedělního soupeře.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou (v černém) zvládli středeční přímý souboj o postup do play-off, když zdolali Techniku Brno těsně 3:2.
OBRAZEM: Famózní výsledky! Hokejisté Žďáru, Meziříčí i Brodu shodně zvítězili

Sám bude v Ostravě kvůli jinému programu chybět, v roli kouče za něho zaskočí Josef Šimončík.

Ten bude mít k dispozici Anetu Širučkovou a obě české reprezentantky, které se v týdnu vracely z mistrovství světa družstev v jihokorejském Busanu, Zdenu Blaškovou a Lindu Záděrovou. „V Ostravě chceme v neděli opět bodovat naplno,“ dodal Bohumil Vožický.