Havlíčkobrodské stolní tenistky na postup měly, ale v duelu dvou vyrovnaných soupeřů rozhodovaly maličkosti a fakt, že se proti Budaörsi nedařilo Tatianě Kukuľkové, v podobných zápasech opoře HB Ostrov. Fanoušci si určitě vzpomenou na její úspěšný boj s Daryou Kiselovou s vítězstvím 3:2 na turnaji skupiny A Evropského poháru na turnaji v Mirandele, díky němuž přehrál HB Ostrov rakouský Linz a postupoval do dalších bojů ve druhé nejvyšší evropské klubové soutěži. „Ve čtvrtfinále holky bojovaly, ale postupuje soupeř,“ uznal trenér havlíčkobrodských stolních tenistek Bohumil Vožický.

V pátek Tatiana Kukuľková neuhrála ani set, když na úvod prohrála 0:3 s Dorou Madarászovou a za stavu 2:2 s Georginou Pótaovou, s níž si zopakovala nepodařený výsledek z úterního vzájemného duelu v Havlíčkově Brodě. „Táňa začala dobře, škoda, že v úvodním utkání nezvládla koncovku druhého setu. Její druhé utkání potvrdilo, že jí styl Pótaové vůbec nesedí, s porážkou v tomto zápase jsme trochu počítali,“ řekl na adresu hráčky, která nastupovala do utkání jako dvojka v sestavě HB Ostrov, Bohumil Vožický.

Výborná byla naopak Zdena Blašková, která sice na úvod nezvládla první set s Georginou Pótaovou, ale dalších šest sad ovládla a díky ní držel HB Ostrov šanci na úspěch až do závěrečné dvouhry. „Zdena zahrála skvěle, právě její dvě výhry nás držely ve hře o postup,“ připomínal trenér HB Ostrov.

Zda ještě někdy bude Matěj Vopršal (na snímku) dávat góly na divizní úrovni, se teprve ukáže. Klíčové pro něj bude doporučení lékařů.
Je malý zázrak, jak na tom jsem, říká po těžkém zranění fotbalový snajpr Vopršal

V pátek nebodovala ani Linda Záděrová, přestože se v utkání s Helgou Dariovou vedla na sety 2:0 a ve čtvrtém setu, v němž vedla 4:0 a 7:3, propracovala k mečbolu. „Linda byla v úvodu lepší, pak na její hru našla soupeřka účinnou zbraň. Ale vítězství bylo opravdu blízko,“ litoval ztraceného bodu Bohumil Vožický.

Golden match, který musel rozhodnout o postupujícím, nezvládly hráčky HB Ostrov v koncovkách obou odehraných setů. Linda Záděrová začala dobře, nad Georginou Pótaovou vedla v úvodu 4:2, ale po obratu ve prospěch soupeřky už jen ztrátu mírnila. Zdena Blašková si s Dorou Madarásovou do stavu 8:8 udržovala minimální náskok, ale závěr patřil Maďarce, přestože havlíčkobrodská bojovnice úspěšně odvrátila dva mečboly. „Škoda, že Zdena nedokázala náskok, který si dlouho držela, pojistit. Za stavu 8:7 nebyl bod daleko,“ dodával Bohumil Vožický.

Evropský pohár žen ve stolním tenise - odvetné čtvrtfinále (první čtvrtfinále 2:3):
SH-ITB Budaörsi Sport Club - HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2
Madarászová - Kukuľková 3:0 (7, 13, 8)
Pótaová - Blašková 1:3 (7, -7, -8, -7)
Dariová - Záděrová 3:2 (-7, -8, 8, 11, 6:3)
Madarászová - Blašková 0:3 (-9, -5, -8)
Pótaová - Kukuľková 3:0 (7, 3, 7)

Golden match:
SH-ITB Budaörsi Sport Club - HB Ostrov Havlíčkův Brod 2:0
Pótaová - Záděrová 11:9, Madarászová - Blašková 13:11

Do semifinále postupuje Budaörsi Sport Club