Havlíčkovu Brodu dobrý výkon Klose nadělal potíže, ale cestu za vítězstvím mu nezatarasil. „Soupeř měl sice Klose, ale my měli Tomáše Treglera, který zahrál fantasticky,“ uvedl.

Tregler byl nezpochybnitelnou hvězdou celého zápasu. Získal dva body. Nejprve porazil Kadlčka, posléze i zmiňovaného Klose. „Hlavně jsem rád za ten první set s Michalem Kadlčkem, kdy se mi nedařil příjem. Patrik Klos hraje letos dobře, proto mě potěšilo, že jsem nad ním vyhrál 3:0,“ svěřil se.

Jedničku soupeře měl předtím už skoro na lopatě Dmitrij Prokopcov. Vedl 2:1 na sety a čtvrtém dětství měl dokonce za stavu 10:9 mečbol. „Jenže to nedopadlo. Dima je rád aktivní, snaží se útočit. Tady to chtělo chvilku vyčkat,“ hledal příčinu pětisetové porážky Bohumil Vožický.

Oslava postupu do 1. B třídy.
Nahoru i dolů. Fotbalisté Batelova střídali sezony v okresní a krajské soutěži

Ke dvěma bodům Treglera přidal třetí Michal Obešlo. Ten ve třech setech porazil snaživého a teprve čtrnáctiletého Štěpána Brhela. „Mám ho v kadetské reprezentaci. Nedávno tu byl u nás na soustředění, takže jsem věděl, jak na něj. Zahrál ale velmi dobře, Michal to snadné neměl,“ vyjádřil se kouč.

Kochat se výhrou by bylo špatné. Už ve čtvrtek se hraje odveta v Hodoníně. Pokud HB Ostrov uspěje i v ní, posune se do semifinále extraligy.

Bude to mít ale těžší. Hodonín už může nasadit Timofejeva, kterému skončí karanténa, a pak také bude těžit z výhody domácího prostředí. „Je to dáno míčky. Hraje se tam s jinou značkou než u nás a ve většině klubů v extralize. Odskok je přece jen trochu jiný,“ vysvětlil Bohumil Vožický.

Míčky Stiga moc netrápí Michala Obešla, který po výhře prvním zápase hýřil sebevědomím. „Vyzkoušíme si je na tréninku, abychom si na ně zvykli, a ve čtvrtek pojedeme do Hodonína sérii uzavřít,“ vyjádřil se.