Ve své derniéře v letošním ročníku si to zítra extraligoví házenkáři Nového Veselí v domácí ZDT Aréně rozdají s Kopřivnicí o konečné sedmé místo. Zápas má začátek v 19.00

V lepší pozici jde do utkání celek ze severu Moravy, který první zápas na domácí půdě vyhrál 26:24. „Chtěli jsme první duel vyhrát, ale v důležitých chvílích nám chybělo klidnější zakončení,“ sdělil kouč Sokola Peter Kostka.

O služby kanonýra Miroslava Ochrany (druhý zleva s číslem 10) mají fotbalové kluby z vyšších soutěží prakticky neustálý zájem. Bude se v létě stěhovat?
KANONÝR DENÍKU: A zase ten Ochrana! Kanonýr Borů letos nastřílel už padesát gólů

Dvoubranková ztráta však není nesmazatelná. „Dva góly v házené nic neznamenají, šance jsou pořád otevřené. Doma jsme silní a rozhodně si na Kopřivnici věříme,“ zdůraznil trenér Veselí.

Ten si trošku postýskl nad výkonem sudích v prvním utkání. „Nesnáším výmluvy na rozhodčí, ale způsob, jakým se na této úrovni přistupuje k Novému Veselí, je zarážející a doslova hanebný,“ kroutil hlavou.

Jedinou letošní výhru vybojovali divizní fotbalisté Slavoje Polná (v barevné kombinaci) proti Žďáru nad Sázavou (v bílém) před necelým měsícem.
Bude to drama. Závěr fotbalové divize zřejmě nabídne strhující boje o záchranu

Během celého týdne házenkáři Veselí především dobře regenerovali. „Nastavili jsme se tak, aby byl pátek skutečným vrcholem posledního soutěžního týdne,“ neskrýval.

Navíc jde o rozlučku s domácím publikem. „S úžasnými veselskými tribunami se chceme loučit nejen vítězstvím, ale také pěknou hrou,“ zdůraznil Kostka.