Bude to zápas, v němž mají svému soupeři co vracet. Extraligoví házenkáři Nového Veselí vyzvou v sobotu od 17.00 před vlastními fanoušky hráče Dukly Praha. Tedy celku, který jim před třemi měsíci připravil premiérovou prohru v letošním ročníku. „Dukle máme co vracet, vzpomínka na zářijový duel pro nás má stále hodně trpkou příchuť,“ potvrdil trenér Sokola Nové Veselí Peter Kostka.

Jeho svěřenci rozhodně mají co napravovat. Před týdnem totiž na palubovce Kopřivnice vůbec nezvládli závěr zápasu a nakonec z něj odešli s výraznou prohrou. „Udělali jsme v tomto utkání spoustu zbytečných technických chyb. Možná ještě více ovšem bylo rovněž nesprávných rozhodnutí, která nás ve výsledku stála oba body,“ uvědomoval si kouč Sokola.

Převážně radostné pocity převládaly během uplynulého půlroku v táboře fotbalistů Nové Vsi (v modrých dresech). Na vedoucí Speřice ztrácí jen dva body.
Podzimní potvrzení vydobytých pozic. Fotbalisté Nové Vsi opět prohání favority

Pražský celek by nemusel být v ideálním psychickém rozpoložení. Minulou neděli totiž smolně vypadl v Evropském poháru s favorizovaným norským Drammenem až po sedmimetrových hodech.

Na to ovšem slovenský kormidelník celku z Vysočiny nespoléhá. „Nemyslím si, že by to na hráčích Dukly zanechalo výraznější negativní stopy. Navíc se pražský celek oproti úvodu sezony hodně zlepšil,“ všiml si.

Pachuť z prvního vzájemného duelu, který Pražané na domácí palubovce vyhráli 26:24, je stále živá. Nové Veselí tehdy mělo soupeře doslova na lopatkách, ale totálním zkratem v závěrečných dvou minutách, v nichž čtyřikrát inkasovalo, o body přišlo.

Ve středeční dohrávce 16. kola druhé ligy doma hokejisté Žďáru nad Sázavou (v černých dresech) zdolali nepříjemný Hodonín 5:2.
Plameny doma vydřely výhru nad Hodonínem

„Tehdy jsme doslova ztratili vyhraný zápas. Ale to se někdy ve sportu stává. Nyní nás čeká důležitý zápas, v němž chceme Dukle všechno vrátit i s úroky,“ pousmál se lodivod Nového Veselí.

O tom, že své svěřence připravují s nejvyšší mírou zodpovědnosti, nemusí nikdo pochybovat. „Nemám rád takové ty řeči, že si jdeme zápas užít a chceme se bavit házenou. V první řadě je všechno o tvrdé práci, teprve až po ní, pokud je dobře odvedená, si můžeme užívat radost z vítězství a kvalitní hry. Musíme být důrazní a perfektně koncentrovaní,“ zdůraznil Kostka.

Program 14. kola Extraligy mužů
PÁTEK: Frýdek-Místek – Kopřivnice (19.15).
SOBOTA: Maloměřice – Plzeň (11.30), Hranice – Lovosice (14.00), KP Brno – Karviná, NOVÉ VESELÍ – Dukla Praha (oba 17.00), Zubří – Jičín (18.00).