Reprezentanti brodské Jiskry na domácí palubovce kralovali od samotného začátku. Naopak hosté se dlouho trápili.

Za úvodních deset minut totiž zaznamenali pouhé dva góly, a Broďáci se tak rychle propracovali do pětibrankového vedení. To si i zásluhou nejlepšího střelce zápasu Tomáše Zicha udržovali celé úvodní dějství, které nakonec vyhráli 20:15.

Zásluhy na hladkém průběhu prvního poločasu měl i brodský brankář Petr Dočkal, jenž své spoluhráče podržel celou řadou kvalitních zákroků, ale připsal si i jeden zásah do sítě soupeře.

V osmadvacáté minutě totiž vysokým lobem překvapil nepozorného gólmana hostí. Po přestávce si brodští házenkáři prošli jedinou drobnou krizi v utkání.

V samotném úvodu druhého dějství totiž udělali několik zbytečných chyb a dovolili soupeři snížit na rozdíl jediné branky.

Více už však  Broďáci nepovolili. Házenkáři z Dolní Cerekve v závěrečných třiadvaceti minutách zápasu zaznamenali pouhé čtyři branky, zatímco domácí tým, který střelecky podporoval především autor sedmi branek Jan Matějů, přidával další a další branky a trpělivě zvyšoval náskok až do konečné podoby 35:24.

V podzimní části letošního krajského přeboru na brodské házenkáře čekají už pouze dva zápasy. První z nich sehrají v sobotu 9. listopadu na domácí palubovce proti Třešti.

Jiří Svatoš