Do další fáze letošní zimní přípravy vstoupili extraligoví házenkáři Nového Veselí v minulém týdnu. Na jeho konci odehráli první přípravný zápas, v němž zdolali slovenský Hlohovec sedmibrankovým rozdílem 28:21. „Chtěli jsme všem hráčům poskytnout adekvátní prostor,“ sdělil hlavní přínos duelu trenér Sokola Peter Kostka.

Ten se ještě vrátil k druhému přípravnému bloku, který jeho svěřenci absolvovali v prvních lednových dnech. „V jeho průběhu jsme se zaměřili nejen na běžecké a silové tréninky. Prioritou byly obranné činnosti, agresivita v osobních soubojích, kvalitní komunikace a také striktní dodržování principů našeho systému,“ popisoval.

Byť v sobotu nastoupila k přípravnému utkání FC Vysočina (v modrém) v silně kombinované sestavě, přece jen se výhra Velkého Meziříčí (v červeném) 2:1 nečekala.
Trenéři FC Vysočina hodně testovali. Šimáčka jeho svěřenci příjemně překvapili

Vrcholem pak bylo třídenní soustředění v rakouském Eggenburgu. „Zde jsme našli výborné podmínky na trénink, ale především jsme chtěli ještě více stmelit kolektiv,“ prozradil.

Jak již bylo řečeno, v minulém týdnu zahájili házenkáři Nového Veselí třetí blok přípravy, již v domácích podmínkách. „Došlo už na herní systém a taktiku. V pátek jsme pak odehráli první přípravný zápas na palubovce slovenského Hlohovce,“ komentoval Kostka.

Zápas v jeho mateřské zemi se hráčům Sokola vydařil, účastníka nejvyšší soutěže našich bývalých federálních partnerů zdolali s přehledem 28:21. „Výsledek nebyl rozhodující, i když je samozřejmé, že nás vítězství potěšilo. Hlavně jsme chtěli všem hráčům poskytnout adekvátní prostor a počet minut na palubovce,“ zdůraznil.

Na startu zimní přípravy hlásí divizní fotbalisté FC Žďas Žďár (v bílém) jednu personální ztrátu oproti podzimu. Do Rakouska se rozhodl zamířit Lubor Trojánek.
Na jaro bychom měli být řádně rozehraní, zdůraznil kouč fotbalistů Žďáru Pohanka

Velkým pozitivem dosavadního průběhu přípravy klubu z Vysočiny jsou také jen občasné zdravotní komplikace. „Chyběl pouze nemocný Vojta Krčál. Absence Adama Tomáška, který byl nominovaný na sraz juniorské reprezentace, nám naopak udělala radost,“ usmíval se.

A pokračoval. „Podobně pozitivní byly výborné výkony Romana Dodici v dresu reprezentace Moldavska. Skvělou fazonu si přenesl i k nám, což v Hlohovci jen potvrdil. Těší mě, že jsme zatím přípravu absolvovali s minimálními absencemi.“

O svou šanci se navíc hlásí další dravé mládí. „Od začátku roku s námi trénuje dorostenec Lukáš Krejz. Také on v Hlohovci potvrdil, že by si přístupem i kvalitou příležitost rozhodně zasloužil,“ vyzdvihl Kostka.