Oba soupeři jsou na tom stejně, oba bez bodu na posledních místech, a tak střetnutí má pro oba klíčový význam.

Brodská Jiskra má po loňském odchodu zkušených hráček velké potíže dát dohromady silnou sestavu. Kádr družstva je hodně úzký.  Jde teprve o třetí kolo, takže nelze dělat ukvapené závěry. Lze však předpokládat, že v tabulce se oddělí výkonnostně silná čtyřka, vytvoří se vyrovnaný střed a oddíly od desátého místa budou bojovat o záchranu.

Brodský trenér David Kučera nezastírá, že při současné hráčské krizi je letošní prioritou záchrana v prvoligové soutěži, je si vědom, že Jiskra musí bodovat s oddíly dolní poloviny tabulky. Dnes k tomu má příležitost ve střetnutí s DHC Plzeň, která patří  k slabším celkům. V tomto týdnu se mu trochu ulevilo, když se ze stáže v USA  vrátila průbojná útočnice Pavla Vrbková a k dispozici bude i kanonýrka Karolina Burdová, která svou osobností bude tahounem družstva. Škoda, že další talentovaná hráčka a střelkyně Eva Brožová má zlomenou ruku a na palubovce se na podzim již neobjeví. A tak dostanou příležitost i dorostenky.

Znovu upozorňujeme, že začátek prvoligového zápasu žen je již ve 13 hodin, v předzápasech se od 11 hodin představí prvoligové mladší dorostenky v boji s Jindřichovým Hradcem, v pozápase od 15 hodin se starší dorostenky střetnou s DHC Plzeň. Sobotní házenkářský maraton uzavřou druholigoví muži od 17 hodin a jejich soupeřem budou Sokolnice.

(sal)