I. LIGA ŽEN

H. BROD – PORUBA B 31:17
„Děvčata chtějí odčinit špatný dojem z prohraného utkání s Olomoucí B v minulém kole a na střetnutí se pečlivě připravila", připomněl před zahájením střetnutí trenér David Kučera. V sestavě chyběla kanonýrka Eva Brožová, která si doléčuje zranění. Lépe začaly Moravanky, dvoubrankový náskok však brzo smazala Kutlvašrová, která v úvodních sedmi minutách byla čtyřikrát střelecky úspěšná, Poruba měla výhodu čtyř sedmiček. Po čtvrthodince hry byl stav 7:7, oba celky měly problémy se zpracováním míče. V 18. minutě šly prvně do vedení brodské házenkářky 9:8 a jak pozdější vývoj ukázal, nepustily soupeře již k lízu. Moravankám se přestala dařit střelba, děvčata z Vysočiny měla střeleckou mušku dobře seřízenou – do poločasu utekla až na 16:9. Po přestávce Kutíková se Svobodovou zvýšily na 18:9,´potom ještě Kutíková trefila tyčku. Porubská rezerva však boj nevzdala, začala nebezpečně dotahovat na 19:14. Jiskra si vzala time aut. Od trenéra to byl výborný tah, který zmrazil nástup Poruby. Naopak Broďačky ovládly pole a když deset minut před koncem Kutlvašrová proměnila sedmičku na 24:14, Moravanky již rezignovaly, a tak Kutlvašrová, Kutíková a Stejskalová dovršily pro soupeře dílo zkázy až na konečných 31:17. „Oceňuji nasazení děvčat, podařilo se jim opravdu smazat nepříznivý dojem ze zápasu s Olomoucí, hrála dobře takticky a výhrou si upevnily místo ve středu prvoligové tabulky," radoval se spokojený trenér David Kučera.
O víkendu jede Jiskra bojovat o ligové body do Kunovic.

Sestava a branky H. Brodu: Křenková – Škrdlová 3, Kutlvašrová 8, Siudová 4, Burdová, Svobodová 2, Stejskalová 4, Herzánová, Továrková 1, Kutíková 1, Kratochvílová 2, Kutílková 2, Jůzlová 4 – za hosty nejvíc Lešková a Janošová po 6. Sedmičky 3/2 – 4/4 .Rozhodčí: Sovová, Skružná. Diváci: 60. Poločas:16:9.

Bronz z Hradce

V sobotu 21. února se mladší žákyně vydaly na turnaj do Jindřichova Hradce. Za účasti šesti týmů se hrálo systémem každý s každým.
Prvním soupeřem brodských hráček byl nám neznámý tým Strakonic. Holky nepodcenily vstup do turnaje a celkem s přehledem nad bojovně hrajícím soupeřem zvítězily 12:4. Druhý zápas ukázal sílu výborně hrajících hráček z Jindřichova Hradce.
Hráčky Jiskry dokázaly soupeři vzdorovat pouze osm minut a porážka 5:12 se zdá být až příliš krutá. Nicméně dobrá nálada se v týmu nevytratila a i přes trápení se střelbou na počátku třetího utkání holky dokázaly svou týmovou hrou zdolat soupeře, béčko Jindřichova Hradce, v poměru 8:6.

Ani čtvrtý soupeř Žirovnice nebyl nad naše síly a soustředěným výkonem celého týmu se nám podařilo zvítězit 9:1. Poslední zápas s naším rivalem Žirovnicí A byl přímým soubojem o celkové druhé místo v turnaji, když našim děvčatům stačila remizovat aby skončily stříbrná.

Již tradičně bylo utkání přetahovanou o gól a bohužel po řadě nepřesností a smolných střel do tyčí soupeřovy branky jsme prohráli rozdílem jediného gólu 10:11. Konečné třetí místo je výsledkem týmového výkonu a bojovnosti všech hráček. Nejlepší brankařkou turnaje byla po hlasování všech trenérů vyhlášena brodská Michaela Nepovímová.

I tak je třetí místo z tohoto turnaje velmi cenné. Kvalitní tréninkovou přípravou a výbornou docházkou na tréninkové jednotky je vidět zlepšení celého týmu. Vše podtrhuje jeho bojovnost, soudržnost a stále dobrá nálada v týmu.

Sestava a branky H. Brodu: Nepovímová – Havlová, Nedělková (1), Líbalová (14), Stejskalová (1), Haláková, Jůzlová (1), Musilová, Kotanová, Beránková, Ešnerová (5), Bouchnerová (5), Poláková (17).

Alois Svoboda