Na domácí palubovce si hravě poradily s velmi oslabenou Slávií Praha. Dařilo se i dorostenkám, které se rovněž radovaly z vítězství.

I. LIGA ŽEN

H. BROD – SLÁVIA PRAHA B 33:12
Tým Slávie přijel k utkání pouze se šesti hráčkami. Proto již od počátku ztratilo toto měření sil na dramatičnosti a přitažlivosti. Největším úkolem pro domácí bylo udržet celých šedesát minut soustředěnost na utkání a torzo Slávie nepodcenit.

„Naše hráčky se dokázaly s touto nezvyklou situací vypořádat celkem dobře. V utkání sice bylo pár okamžiků, kdy jsme zbytečně polevili, ale nešlo o dlouhé herní úseky, takže Slávie si zaslouženě odvezla ranec. Naopak v momentech, kdy jsme se věnovali naplno hře, byly hráčky Slávie bezradné. Vždyť za prvních dvaadvacet minut druhého poločasu jsme nedostali ani jednu branku a naopak jsme jich dvanáct vstřelili," zhodnotil zápas brodský trenér David Kučera.
Poločas: 17:8. Sestava a branky H. Brodu: Zimová, Babáčková – Satrapová 3, Kutlvašrová 4, Burdová, Svobodová 1, Stejskalová 3, Brožová 4, Herzánová 1, Brožová 4, Závišková 4, Kratochvílová 5, Kutílková 1/1, Jůzlová 3.

II. LIGA ST. DOROSTENEK

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ 35:24
Prvními soupeřkami starších dorostenek v jarní části II. ligy byl tradiční soupeř a rival z Vysočiny, házenkářky Velkého Meziříčí.

Soupeř přijel oslaben o dvě velice kvalitní hráčky Kateřinu Studenou a Renatu Škrdlovou, což výrazně usnadnilo cestu našich házenkářek k jasnému vítězství.

Úvod utkání patřil rychle a přesně kombinujícímu Velkému Meziříčí. Jejich hráčky agresivně bránily a po chybách domácího celku přecházely do rychlého útoku, který dokázaly přesně zakončovat. Výsledkem bylo jejich vedení ve 13. minutě 5:8. Po domácím oddechovém čase se hra začala pomalu otáčet. Domácí házenkářky zlepšily pohyb na nohách v obraně i postupném útoku a do konce prvního dějství překlopily skóre ve svůj prospěch na 16:14. Druhá polovina utkání byla již jasnou záležitostí hráček Havlíčkova Brodu. Byly na hřišti dominantní a soupeř je nezastavil ani dvěma oddechovými časy. Konečný výsledek derby byl jednoznačný 35:24. „Holky ukázaly, že v plném složení dokážou hrát pěknou házenou, která je dovede k výhře. Po nemastném vstupu do zápasu jsme se dokázali sebrat a odehráli jsme nakonec celkem povedené utkání," měl jasno Kučera.
Poločas: 16:14. Sestava a branky H. Brodu: Zdarsová 1, Libusová – Kubalová 3, Hubáčková 3, Šrámková 2, Nováková 6, Kutílková, E. Brožová 5/1, Bucherová 1, Burdová 1, Řeháková, Satrapová 7/1, K. Brožová 2, Jůzlová 4.

II. LIGA ML. DOROSTENEK

H. BROD – VELKÁ N. V. 26:23
V prvním utkání jara dokázaly mladší dorostenky zvítězit v domácí hale o tři branky nad házenkářkami z Velké nad Veličkou.
Výhra se ale rozhodně nerodila snadno. Domácí hráčky měly dobrý vstup do utkání a v 6. minutě vedly 6:3. Hosté ale nechtěli odjet bez bodů a po oddechovém čase se jim podařilo dotáhnout na rozdíl jedné branky. Potom se ale opět probraly hráčky Havlíčkova Brodu a povedenými akcemi v útoku navršily poločasové skóre na 14:9. Pro domácí to v tuto chvíli vypadalo na snadnou cestu k výhře. Prvních dvacet minut druhé půle bylo ve stejném rytmu jako závěr prvního dějství. Domácí celkem dobře bránili a dávali i branky. Ve 21. minutě byl stav 24:15.

Tento stav asi domácí hráčky považovaly za dostatečný a zbylých devět minut naprosto vypustily. Dovolily tak hostům utkání zdramatizovat. Naštěstí pro domácí nedokázaly hráčky Velké nad Veličkou víc než upravit rozdíl branek. Havlíčkobrodské hráčky se tak doslova protrápily k zisku plného počtu bodů.

„Utkání z naší strany nebylo vůbec povedené a problémy z přípravy jsme si přenesli i do tohoto prvního mistrovského utkání. Chyby v obranné hře jsou především individuálního charakteru, ale útočná hra postrádá hlavu a patu celá. Holky bohužel absolutně neplní pokyny, které na lavičce dostávají a na hřišti to potom skřípe. Občas vypadáme jako bychom s házenou začínali. Některé špatné návyky se daří u holek odstraňovat jen velmi pomalu a bude to ještě dlouhá cesta, než s hrou budeme spokojeni. Nezbývá než poctivě trénovat a přenášet věci z tréninkových jednotek do utkání. Snad již v dalším utkání předvedeme kvalitnější výkon," přeje si Kučera.
Poločas: 14:9. Sestava a branky H. Brodu: Libusová, Zychová – Šrámková, Hubáčková 6/2, Raušová 2, Krajmerová 1, Brožová 8/1, Kohoutová 1, Palásková, Bucherová 3, Závišková 4/1, Holcmanová 1.