Házenkářky Jiskry jsou již za vodou

Havlíčkův Brod – Brodská sportovní hala byla o víkendu dějištem střetnutí, v němž oběma soupeřům šlo o mnoho.

24.4.2012

Záchrana se povedla brodským házenkářkám po vítězství o dvě branky nad SVŠ Plzeň. Střelecky se dařilo Brožové.Foto: Libor Blažek

V napínavém utkání domácí házenkářky Jiskry těsně zvítězily nad SVŠ Plzeň a definitivně si tím zajistily účast i v příštím ročníku prvoligové soutěže. Naopak poražený oddíl a Pardubice sestupují.

I. LIGA ŽEN
H. BROD – SVŠ PLZEŇ 27:25
Plzni vyšel začátek, brzo vedla 1:3, házenkářky z Vysočiny však do pěti minut dokázaly otočit na 5:3. Potom došlo k divoké přestřelce až  do 9:9, za tohoto stavu trefila Burdová tyč a Brožová břevno.

Trenér musel skousnout další ztrátu, když po vážném zranění musela odstoupit Slavětínská. V závěru poločasu Jiskra přidala v tempu a do kabin odcházela se čtyřbodovým náskokem 14:10.

Po změně stran se Západočešky přihnaly na palubovku jako velká voda, za pět minut šly samy do vedení 14:15,  když brodská gólmanka neměla svůj den.Děvčata z města piva přítvrdila hru místy až k hranici únosnosti, což Jiskru na chvíli rozhodilo a musela se přizpůsobit.

Situaci zachraňovala přesnou střelbou Brožová, její osmý gól znamenal vedení 21:17.Házenkářky  od Prazdroje však zdaleka nehodily flintu do žita  dík krajní obětavosti a bojovnosti udělaly ze závěru zápasu velké drama. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 26:24 a plzeňský i brodský kouč si vzali oddechový čas.

Střetnutí plné osobních soubojů rozhodla svým jedenáctým gólem nejlepší hráčka zápasu Brožová, když pár sekund před konečným hvizdem upravila na konečných 27:25.

„Po ukončení činnosti klíčových hráček (Kolesová, Kafková, Krejcarová) před zahájením sezony přišla zranění, a tak budujeme nový, mladý kolektiv. Děvčata dokázala přijmout až příliš  tvrdý způsob boje soupeře a oplácela stejnou zbraní – důrazem a bojovností. Veledůležité body jsou vydřené, ale plně zasloužené," pochválil své svěřenkyně šéf brodské lavičky, David Kučera.

Branky: E. Brožová 11, Továrková 5, Burdová 4, Vrbková, Honzárková a Lorencová 2, Musilová  a Kubátová, nejvíce branek hostů Roubalová 9, Galušková a Kinclová po 7. Rozhodčí: Bauer, Letev. Vyloučení:1:3. Využití: 1:0. Sedmičky: 2/3  – 2/2. Diváci: 90. Poločas: 14:10.  H. Brod: Zimová, Křenková – Pechová, Herzánová, Vrbková, Burdová, Továrková, Honzárková, E. Brožová, Lorencová, Musilová, V. Dubnová, Kubátová, Slavětínská.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
H. BROD – SVŠ PLZEŇ 34:2
Sestava a branky H. Brodu: Janíčková, Klempířová – Satrapová 7, Korencová 3, Pelikánová 1, V¨. Brožová 6, Honzárková 5, Kotanová 2, Nepovímová 1, V. Dubnová, Kutlvašrová 8, M. Dubnová 1, Velíšková, Kubátová.. Poločas: 18:14.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H. BROD – SVŠ  PLZEŇ 22:26
Sestava a branky H. Brodu: Klempířová, Janíčková – Satrapová 7, A. Nováková, Vopěnková 1, Šrámková, Pleslová, Nepovímová, K. Nováková, Kokešová 1, K. Brožová 12, Velíšková, N. Burdová 1.

II. LIGA MUŽŮ
LEDEČ – TALENT 24:18
Sestava a branky Ledče: Zahradník, Morávek – Štefáček,, Drozd 5, R. Křikava, Böhm 3, M. Křikava, Jeřábek, Semenec, Kovařík 7, Brázda 1, Roul 8, Wurm. Poločas: 13:6.

PROSTĚJOV – H. BROD 36:26
Sestava a branky  H. Brodu: Jasčeg – Laštovička 1, Vondra, Sláma 3, Kulička 6, Menšík, Kovařík 2,  Slavík, Fišer, Morkus, Matějů 2, Rezek 11.

24.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.