Týmy měly v prvních čtrnácti dnech naplánovanou kondiční přípravu v Havlíčkově Brodě a jeho okolí. Tréninkové jednotky probíhaly většinou mimo házenkářské hřiště (park, atletický ovál, pískové volejbalové kurty), do přípravy byla přidána i jízda na kole.

Od třináctého do sedmnáctého srpna proběhlo společné soustředění v Ledči nad Sázavou, kde se již holky „potkaly" s míčem a kondiční příprava již byla nakombinována s herními tréninky v místní sportovní hale. Na soustředění se již zapojily i nové posily z Pardubic, Velkého Meziříčí a Českých Budějovic. „Tréninky jsme absolvovali v hale (herní), v posilovně i venku v přírodě (za každého počasí). Morálka na soustředění byla skvělá a holky makaly naplno. Snažily se ke všemu přistoupit zodpovědně a poctivě plnily naordinované dávky," pochvaloval si trenér David Kučera a dodal: „Po návratu do Havlíčkova Brodu probíhají tréninky již ve sportovní hale." Tým žen již odehrál i čtyři přípravná utkání. V Havlíčkově Brodě s týmem žen HC Plzeň (1.liga – pozn. autorů). „Utkání, které se hrálo na tři dvacetiminutovky, jsme prohráli 26:33. V úvodu jsme soupeře překvapili dobrou obranou a proměňováním šancí. Bylo vidět, že Plzeň se rozjíždí pomaleji, ale druhá třetina byla naopak jasně v režiji hostí. V poslední části jsme se sice malinko vzpamatovali, ale zkušený soupeř jasně rozehrané utkání již nepustil a ještě navýšil brankový rozdíl," zhodnotil zápas brodský trenér.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS ŽEN

H. BROD – PLZEŇ 26:33
H. Brod: Zimová, Libusová, Křenková – Závišková(1), Hainzová (1/1), Kutlvašrová (5/1), Hornová (2), Stejskalová(1), Dubnová (2/1), Kotanová (1), Jůzlová (4/1), Kutílková (1), Škrdlová (1), Kubalová (1), Svobodová (1), Burdová (2/1), Satrapová (2), Velíšková (1), Tolárková.

Příprava na novou sezonu pokračovala turnajem v domácí sportovní hale.

„Odehráli jsme tři kvalitní utkání, která jsme dokázali rozhodnout ve svůj prospěch. Nejprve jsme dokázali otočit špatně rozehrané utkání proti odvěkému rivalovi z Velkého Meziříčí ze stavu 1:7 až na konečných 27:19. V počátku tohoto utkání nám nefungovala obrana a hosté nás nekompromisně trestali. Holky ukázaly, že to se svou snahou hrát lepší házenou myslí vážně, a ještě do poločasu otočily stav utkání na 12:11. Ve druhé půli si již zlepšenou hrou vývoj utkání pohlídaly. Druhý zápas proti Střešovicím jsme začali opět velmi špatně a opět jsme museli otáčet výsledek. Nakonec jsme dokráčeli k výhře 22:15. To znamenalo,že bez ztráty jsme postoupili do finále proti týmu DHK Zora Olomouc. Do tohoto utkání jsme konečně dokázali vstoupit soustředěně a vedení jsme drželi v podstatě od prvního hvizdu až do toho závěrečného. Bylo to rychlé bojovné utkání, které ukázalo, jak bude vypadat prvoligová soutěž. Hráli jsme vyrovnanou partii a nakonec jsme ji dokázala zvládnout ve svůj prospěch. Po několika letech jsme si tak mohli připsat prvenství na tradičním domácím turnaji," přiblížil turnaj Kučera.

Turnaj žen v Havlíčkově Brodě

H. Brod: Křenková, Zimová, Libusová – Brožová (2), Kopicová (8), Herzánová, Hornová(2), Kotanová (2), Kratochvílová (10), Dubnová (7), Kutlvašrová (18), Jůzlová (11), Kubalová (4), Satrapová (5), Kubátová (1), Škrdlová (1), Závišková (1), Stejskalová.

Výsledky H. Brodu
Havlíčkův Brod – Velké Meziříčí 27:19
Havlíčkův Brod – Střešovice 22:15
Havlíčkův Brod – Olomouc 23:20

Konečné pořadí
1. Havlíčkův Brod
2. Olomouc
3. Velké Meziříčí
4. Vršovice
5. Střešovice
6. Pardubice

Dále mají házenkářky Jiskry v plánu sehrání přípravného zápasu proti Sokolu Kobylisy (30. srpna). „O víkendu 13-14. září již vstoupíme přímo do druhého kola Českého poháru a dvacátého září začíná prvoligová sezona," objasnil Brodský kouč.

Ženy se po roční pauze opět představí v prvoligové společnosti a určitě se budou snažit zanechat lepší dojem z předvedené hry než v sezoně 2012-13.

„V přípravě holky makají naplno a snaží se dobře naladit celý tým před vstupem do sezony. V letošním roce se do prvoligových bojů zapojí 13 celků, takže nás čeká velmi dlouhá a náročná sezona, která bude hodně vyčerpávající. Navíc se los soutěže s naším týmem moc nemazlil," nechal se slyšet Kučera.

První tři kola brodská děvčata odehrají na palubovce Slavie Praha B, ZORA Olomouc B a Sokol Poruba B, poprvé se domácímu publiku představíme až na konci října v souboji proti Kunovicím.

Stejně jako ženy i dorostenecká družstva již trénují v domácích podmínkách v hale, mají v plánu přípravné turnaje. Starší i mladší dorostenky jedou na dvoudenní turnaj do Jindřichova Hradce (tento víkend – pozn. autora) a mladší dorostenky se ještě zúčastní turnaje ve Velkém Meziříčí (14. září).

Starší dorostenky začínají svou ligovou soutěž již 14. září v Jindřichově Hradci a jejich mladší kolegyně o týden později v Pardubicích.