Házenkářky odevzdaly body Zlínu

Havlíčkův Brod – O víkendu pokračovala I. liga v házené žen a do brodské sportovní haly přijel třetí oddíl tabulky.

13.11.2012

Výkon jde podle trenéra brodských házenkářek Davida Kučery nahoru, ale cesta k záchraně bude hodně těžká. Jen bojovnost a nasazení asi stačit nebude. Foto: Libor Blažek

Vzdor zlepšenému vykonu místních házenkářek splnil Zlín úlohu favorita a odvezl si oba body.

I. LIGA ŽEN
H. BROD – ZLÍN B 27:34
Brodská prvoligová loď házenkářek Jiskry je již pořádně děravá a teče do ní ze všech stran.
V neděli však odvedla brodská děvčata statečný výkon a favorit měl plné ruce práce, aby dotáhl zápas do vítězného konce. Je zajímavé, že o konečném výsledku rozhodly začátky obou poločasů, kdy Moravanky utekly na 2:8 a 22:29.
Jinak to byl zcela vyrovnaný boj, v němž rozhodly zkušenost a herní vyzrálost Zlína. Brodské házenkářky svojí vůlí a bojovností soupeře zaskočily a pět minut před koncem poločasu svítil na tabuli najednou stav 11:12. Brodské hráčky v těchto chvílích o dváděly všechno, co bylo v jejich silách, Škoda, že házenkářky z Vysočiny neudržely po pauze plnou koncentrovanost ,čehož využil soupeř k osmibrankovému náskoku.
Potom se strhla gólová přestřelka, při níž hrály hlavní roli kanonýrky, domácí Kopicová, autorka osmi branek a hostující Kalnářová, která se trefila desetkrát. Za stavu 22:29 uviděla bojovnice Vrbková po dvou žlutých červenou kartu a potom již rozhodovala herní vyzrálost favorita.  „Holkám patří dík za kolektivní výkon i bojovnost, potřebujeme zlepšit střelbu ze spojek. Výkon jde nahoru, cesta k záchraně však bude trnitá," dobře ví šéf lavičky, David Kučera.
Branky: Kopicová 8, Lorencová 5, Burdová a Vrbková po 4,  Továrková 2, Hornová, Kubátová, Pelikánová a V. Dubnová  – za hosty nejvíce Valnářová 10, Očadlíková 9, Rozhodčí: Dvořák, Dolejší. Sedmičky: 2/2 – 3/4. Diváci. 55. Poločas: 14:17. Havlíčkův Brod: Křenková, Janíčková – Burdová, Vrbková, Pechová, Kopicová, Kubátová, Hornová, Továrková, Musilová, Pelikánová, Svobodová, V. Dubnová.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H. BROD – ZLÍN 25:27
Sestava a branky H. Brodu: Janíčková, K, Kubátová – Satrapová 5, Nepovímová, Kotanová , K. Brožová 5. Lorencová 4, Jůzlová 2, Kratochvílová, Závišková 6, V. Dubnová, Kociánová 1, Velíšková 2, N. Burdová.  Poločas: 14:17.
I. LIGA ML.DOROSTENEK
H. BROD – ZLÍN 41:34
Sestava a branky H. Brodu: Libusová, Kubátová – P. Šrámková, P. Nováková 3, Vopěnková 2, Burdová 5, Novotná 1, Satrapová 4, Kociánová 15, J.  Brožová 5, K. Nováková, Jindrová, Velíškova 1, Jůzlová 5, Poločas: 22:17.

II. LIGA MUŽI
MALOMĚŘICE  H. BROD 35:20
Sestava a branky H. Brodu: Jasčeg – Sláma 5, Kulička 2, 0. Fišer 2, Rezek 5, Zi ch 2, Matějů 3, Vondra 1, J. Fišer. Poločas : 17:11.

13.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.