Šlo o to, který ze soupeřů se dříve chytne pověstného stébla. Po urputné bitvě se to podařilo domácím v hodině dvanácté. Úspěšná byla i obě družstva dorostenek.

I. LIGA ŽEN
H. BROD – DHC PLZEŇ 22:19
Už od začátku panovala na hřišti nervozita, která by se dala krájet. Hned od začátku obě družstva sice často střílela, ale muška byla nepřesná. Proto úvodní branka hostí padla až v 5. minutě, Jiskra však do deseti minut otočila na 5:1 a zdálo se, že nebude co řešit. Plzeňačky však byly jiného názoru ,přitvrdily, bránily se jako raněné lvice, skóre se měnilo jako přesýpací hodiny, do kabin odcházely Západočešky s jednobrankovým náskokem.

Po přestávce vtrhla brodská děvčata na palubovku jako hladové vlčice, v rozmezí tří minut si vytvořila spoustu příležitostí,Vrbková hýřila snahou i bojovností, doslova se prokousávala přes plzeňskou obranu, žel s přesností střelby si rozhodně netykala. Čtvrt hodiny před koncem byl stav 16:16 a Továrková dostala spoluhráčky do vedení 17:16. 

Za tohoto stavu bomba Burdová málem přerazila tyč. Dvě minuty před koncem za stavu 20:18 vytáhla gólmanka Janíčková dva zákroky z kategorie zázračných a evidentně nervozitou již rozklepané spoluhráčky uklidnila. Když se potom Vrbková po trháku v nejdůležitějším okamžiku přece jenom prosadila na 21:18, bylo již Jiskře hej a body zůstaly u Sázavy.  Hru obrany dirigovala velezkušená Burdová a nutno ocenit i výkon veteránky Kučerové (vynikajcí hráčky v národní házené), která dokázala, že to s míčem stále umí.

Pevné nervy prokázala Lorencová, všech pět sedmiček bez zaváhání proměnila. „Rozhodla naše širší lavička i krajní obětavost našich hráček. Byla to v lítém boji fuška, odměnou jsou tři zlaté body," radoval se šéf domácích David Kučera.

Sestava a branky H. Brodu :  Janíčková, Křenková – Burdová 2, Vrbková 1, Herzánová 1, Pechová 1, Kopicová 5, Kubátová, Hornová, Továrková 2, Lorencová 6, Kučerová 1 Pelikánová, Svobodová 3. Rozhodčí: Králíček, Brzósková.  Vyloučení: 4:6. Sedmičky: 5/5 – 5/6. Poločas: 10:11.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
H. BROD – DHC PLZEŇ 29:25
Sestava a branky H. Brodu: Kubalová, Janíčková –  Satrapová 4, J. Novotná, Kotanová 3 3, K. Brožová 6, Lorencová 3, Jůzlová 6, Nepovímová 1, Kociánová 4, V. Dubnová, M.Dubnová 2, Velíšková, Kratochvílová. Poločas: 17:14.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H.BROD – J. HRADEC 34:31
Sestava a branky H. Brodu: Šrámková,,J.Nováková 2,, Vopěnková, N. Burdová 5, Novotná, Kociánová 12, J. Brožová 1, K. Nováková, Pleslová, Jindrová, Jůzlová 7. Poločas:20:15.

II. LIGA MUŽŮ
H. BROD – SOKOLNICE 28:31
Sestava a branky H. Brodu: Dočkal, J. Fišer – Laštovička, Sláma 4, Kulička 5, Vondra, Morkus, Slavík 2, P. Fišer, Zich 6, S. Rezek 7, T. Rezek, Matějů 4. Poločas: 12:17.

Alois Svoboda