Házenkářky zachránily první ligu

Havlíčkův Brod – Házenkářky brodské Jiskry sehrály o víkendu poslední ligové utkání ve vlastním prostředí a soupeřem jim byl čtvrtý oddíl tabulky – Poruba.

15.5.2012

Očekávaná prohra nemrzí, hlavní cíl letošní sezony brodská děvčata již předem splnila, když si zajistila další účast v naší druhé nejvyšší soutěži.

I. LIGA ŽEN
H. BROD – PORUBA 23:31
I když v utkání šlo již jenom o hubičky, začalo se ve svižném tempu a padaly i branky.Za osm minut to bylo  5:5. Potom se však již začal prosazovat technicky vyspělý soupeř a utekl až na 5:8.

Po čtvrthodince hry se tleskalo technické parádě Továrkové, která snížila na 6:8. Házenkářky z Vysočiny však začaly chybovat, což Ostravanky náležitě trestaly bleskovými protiútoky a  skóre rychle narůstalo až na desetibrankový rozdíl.

Hráčky ze severu Moravy byly důraznější, rychlejší  a akce dokazovaly zakončovat přesnou střelbou.

Po přestávce se mnoho nezměnilo. Ostravačky dál uplatňovaly svoje přednosti, střelecky zářila průbojná Hradilová.

V posledních deseti minutách se však herně zvedly i hráčky Jiskry, povedlo se jim i několik pohledných akcí, chyběla však přesnější střelba.

„Poruba byla lepším týmem a zaslouženě vyhrála. Letošní sezonu jsme začali budovat nový tým, splnili jsme hlavní úkol – zachránit I.ligu. Jsem rád, že postupně úspěšně doplňují družstvo starší dorostenky (sestry Dubnovy, Kubátová, Lorencová), a získávají tak do budoucna tolik cenné a potřebné zkušenosti. Příští sezona bude lepší," věří šéf brodské lavičky, David Kučera.

Branky: Burdová a Lorencová 4, Brožová, Továrková a Vrbková 3, Honzárková a M. Dubnová 2, Kubátová 1, za hosty nejvíce Hradilová 10, Mikolášková a Očadlíková po 8. Rozhodčí: Brzosková, Čermák. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Sedmičky: 3/3 – 5/5. Diváci: 80. Poločas: 11:18. H. Brod: Křenková, Zimová – Herzánová, Vrbková, Honzárková, Brožová, Lorencová, V. Dubnová, Kubátová, Továrková, Špásová,  Burdová, M. Dubnová.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
H. BROD – PORUBA 24:27
Sestava a branky H. Brodu:  Klempířová – Lorencová 2, Satrapová 3, K. Brožová 3, Honzárková, Kotanová, Nepovímová, V. Dubnová 1, Kutlvašrová 9. M. Dubnová 3, Velíšková, Kubátová 2. Poločas: 12:12.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H. BROD – STRAKONICE 32:23
Sestava a branky H. Brodu: Klempířová, K. Kubátová – N. Burdová, Šrámková 1, G. Pelikánová 1, Kotanová 1, Nepovímová 1, Velíšková 1, K. Brožová 7, Vopěnková 6, Novotná, J. Brožová 4, Kubalová 2, Satrapová 8. Poločas: 17:12.

II. LIGA MUŽI
TŘEBOŇ B – LEDEČ N. S. 31:21
Sestava a branky Ledče: Morávek – Brázda, Böhm 8, Jeřábek 4, J.Wurm 2, Kovařík 4, M. Wurm, Šubrt. Poločas: 15:11.

15.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 500 Kč Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování škrobárenský dělník/dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: práce na balicí lince, balení potravinářských výrobků, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Amylon, a.s. - pracoviště, 582 22 Přibyslav. Informace: Jaroslava Musíková Trníková, +420 569 430 381. Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 16 280 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách vedoucí prodejny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16280 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - svědomitost, poctivost, proaktivní přístup k zákazníkovi, dobré prodejní a komunikační dovednosti, - prac. doba po-pá 4:30-13 hodin, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Josef částka - pracoviště, Havlíčkovo náměstí, č.p. 177, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Simona Částková, +420 733 534 421. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 11 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci administrativní pracovník/ce - skladový referent/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: skladová evidence propan-butanu v lahvích na plnírně, evidence dodacích listů z rozvozů, Osobní kontakt možný po předchozí tel. dolmuvě.. Pracoviště: Mlčůchtrans s.r.o. - pracoviště, Baštínov, č.p. 117, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Jaromír Mlčůch, +420 774 715 634. Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 25 000 Kč Traktoristé a obsluha zemědělských strojů traktorista, opravář zemědělských strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: prac. doba: 7:00 - 15:30 hodin, Osobní kontakt možný každé pondělí od 8 do 10 hodin.. Pracoviště: Družstvo vlastníků půdy a majetku slavíkov (ve zkratce: dvpm slavíkov), 582 65 Slavíkov. Informace: Václav Němec, +420 739 634 420.

Havlíčkobrodská parta zápasníků ovládla soutěž družstev. Mezi jednotlivci získali třináct placek.

Zápasníci Jiskry ovládli Velkou cenu Jihlavy

Hokejisté Žďáru dvakrát po sobě hráli na ledě soupeře a v obou případech zvítězili výsledkem 3:2 po prodloužení. Havlíčkův Brod (červeném) kvůli technickým problémům na stadionu Valašského Meziříčí zápas neodehrál.

Bruslařům zápas překazila porouchaná rolba

České házenkářky zaspaly začátek, Rumunsku podlehly o tři góly

Českým házenkářkám vstup na mistrovství Evropy nevyšel. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním duelu šampionátu prohrály s Rumunskem 28:31, když nezvládly hlavně začátek a ve druhém poločase jen marně dotahovaly náskok silných soupeřek.

Záchranáři se utkali v malé kopané

Havlíčkův Brod - Do Havlíčkova Brodu se včera sjeli hasiči, policisté záchranáři, zaměstnanci Krajského úřadu a zdravotníci z nemocnic, aby se tady utkali v malé kopané. Ve tamní sportovní hale se totiž včera konal Vánoční turnaj složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina.

Lídr z Kladna v Chotěboři překvapení nepřipustil

Chotěboř – Chotěboř přivítala v rámci devátého kola druhé ligy lídra tabulky, Kladno. Boca ovšem na domácí půdě nepřekvapila.

Junioři přetrhli šňůru porážek s Boleslaví

Havlíčkův Brod – Juniorští hokejisté Havlíčkova Brodu se po dlouhém čekání dočkali vítězství. Po čtrnácti zápasech vyhráli až v posledním zápase základní části. Doma vyhráli s Mladou Boleslavi těsně 2:1.