V hale plzeňské XXXI. Základní školy se prezentovalo pět družstev, přičemž šesté přihlášené, jímž byl výběr středních Čech, účast odřeklo na poslední chvíli. Vznikl tím prostor na prodloužení hrací doby, ta byla nastavena na 2 x 20 minut. Vysočina turnaj zahajovala střetnutím s jedenáctiletými házenkářkami Plzeňského kraje, nad nimiž zvítězila vysoko 25:0.

„Po brzkém ranním vstávání a dlouhém cestování to byl příjemný soupeř na rozkoukání," poznamenala Iveta Brabcová, jež spolu s Ilonou Záviškovou a Dagmar Ešnerovou utvořily trenérský triumvirát.

Druhým soupeřem byl výběr kraje Praha, souboj s ním se v konečném souhrnu ukázal tím rozhodujícím pro celkový triumf. Vysočina byla po celé utkání ve vedení, udávala tempo. Přestože výhra šestibrankovým rozdílem tomu zcela nenasvědčuje, převaha vítězek byla jednoznačná.

Následoval mač proti Plzeňskému kraji 2004, ve kterém bylo prakticky rozhodnuto už po prvním poločase. Výběr Vysočiny měl obrovský náskok, k němuž devíti góly výrazně přispěla Adéla Brabcová. „Po změně stran soupeřky dotahovaly, ale ztrátu pouze zmírnily," uvedla maminka kanonýrky Iveta Brabcová.

Závěrečný zápas proti Karlovarskému kraji měl z pohledu Vysočiny zaspaný začátek, ta prohrávala čtyřgólovým rozdílem. Dokázala se ovšem vyburcovat a ještě první půli vyhrát. Po obrátce brankářka Kateřina Kneslová naprosto zavřela cestu míči do své klece, čehož její spoluhráčky využily k získání jasného vedení a posléze i vítězství. To znamenalo, že turnaj RHC Vysočina vyhrálo bez ztráty bodu při vysoce aktivním skóre 75:29.

„Výběr byl sestaven rovnoměrným počtem hráček z Velkého Meziříčí, Havlíčkova Brodu a Žirovnice. Holky hrály nesobeckou házenou založenou na poctivé práci v obraně a z toho plynoucích rychlých protiútoků. V krajské lize jsou sice soupeřkami, ale ve výběru našly společnou řeč, na hřišti si vyhověly, jedna druhou krásně uvolňovaly. Stala se z nich výborná parta, jež zaslouženě turnaj opanovala," s radostí sdělovala Brabcová, jejíž dcera Adéla získala ocenění pro nejlepší střelkyni a Kneslová byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje. Nejužitečnější hráčkou se stala Šárka Kapusniaková z výběru Karlovarského kraje.

Statistiky turnaje

Výsledky: Plzeňský kraj 2004 – Plzeňský kraj 2005 24:7, Vysočina – Plzeňský kraj 2005 25:0, Plzeňský kraj 2004 – Karlovarský kraj 13:15, Vysočina – Praha 14:8, Karlovarský kraj – Plzeňský kraj 2005 20:6, Plzeňský kraj 2004 – Vysočina 15:22, Plzeňský kraj 2005 – Praha 3:31, Vysočina – Karlovarský kraj 14:6, Plzeňský kraj 2004 – Praha 11:16.

Konečné pořadí: 1. RHC Vysočina 8, 2. PSH Praha 6, 3. Karlovarský kraj, 4. RHC DHC Plzeň 2004 2, 5. RHC DHC Plzeň 2005 0.
Sestava a góly: Kateřina Kneslová, Aneta Trojanová 4 – Michaela Babicová 3, Klára Beránková 1, Adéla Brabcová 28, Eliška Ešnerová 14, Lucie Hemberová 1, Barbora Heřmánková 5, Nikola Holendová 1, Lenka Holíková, Lucie Randlíková 3, Bára Rosická 2, Karolína Slámová 13.