„Možná na to dojde. V případě, že se první tým postoupí do extraligy, pak budeme usilovat o to, aby béčko hrálo první ligu. Za těchto okolností by se v něm většina těchto hráčů mohla objevit,“ plánuje Vožický herní praxi pro partu „mladých pušek“ s dvojkou na začátku u ročníku narození. Pojďme si největší talenty představit.

Radek Skála (ročník 2002, kmenový hráč HB Ostrov)

Očima Bohumila Vožického: Radek má velké možnosti a předpoklady. Ve hře je stále ještě spousta nedostatků, i tak už v juniorském žebříčku do čtyřicátého místa na světě. Za poslední rok udělal kus práce, už není tak labilní hlavou. Pokud sezónu začínal v prvním týmu jako čtyřka, teď už je v základu naprosto pevně. V novém roce měl i utkání, kdy byl z celého týmu nejlepší. Povedlo se mu vnést do hry řád, má výbušnost, dynamiku, kterou jsem u jiného mladého hráče ještě neviděl. Navíc je levák, což je také výhoda.

Ondřej Květoň (2004, v HB Ostrov na hostování)

Očima Bohumila Vožického: Přišel do akademie ve stejnou dobu jako já. Tedy před dvěma roky. Byl první, kdo přišel vyloženě z venku. Je to samorost, podobně jako jeho táta. Prostě typický Šumavák, tvrdý na sebe, poctivý, bojovný. V porovnání s Radkem Skálou není až tak talentovaný, ale na svůj věk je až neskutečně cílevědomý. Dělá se s ním skvěle, kolikrát si přidává, aniž by o tom trenéři věděli. Na mezinárodních turnajích letos zahrál fantasticky, dostal se do první stovky juniorského žebříčku na světě.

Šimon Jadrný (2002, kmenový hráč HB Ostrov)

Očima Bohumila Vožického: Je téměř naším odchovancem. Bydlí v Jihlavě, na tréninky na rozdíl od ostatních dojíždí. I s ním pracuji dva roky, je to obrovský talent. Jde mu všechno. Dáte mu míč na nové cvičení, je nejlepší. Když testujeme rychlost, i tam vyniká. Brzdí ho povaha, není tak rvavý. Není válečníkem, který by chtěl pokaždé vyhrát. Nebaví ho tréninkové zápasy, což mu chybí v těch opravdových. Abych ho jen nehanil. Udělal za ty dva roky velký pokrok i v mentální rovině. Loni podržel tým, když jsme hráli o postup do první ligy.

Jakub Slapnička (2003, v HB Ostrov na hostování)

Očima Bohumila Vožického: Přišel před touto sezónou na hostování ze Strakonic. Měli jsme s ním velké plány. Měl atypický herní projev, hodně hrál podle citu. Zatím zlepšení není tak výrazné. Daří se mu ve druhé lize, kde je z hlediska úspěšnosti tuším druhým nejlepším. Porazil x dobrých hráčů, ale na juniorských turnajích se mu už tolik nedaří. Proto je na konci druhé desítky českého žebříčku.