Utkání může být generálkou na blížící se play off. Ostrava KST je aktuálně osmá a družstvo, které skončí na této příčce změří síly ve vyřazovacích bojích s vítězem základní části extraligy. Osmá ovšem může být nakonec i TTC Ostrava, s níž se HB Ostrov utká v následujícím kole.

K vítězství v základní části extraligy má nejblíž právě Havlíčkův Brod. „Jeden z ostravských klubů nás pravděpodobně v play off čekat bude, je fajn, že si těmito soupeři teď můžeme hru otestovat. V hlavách to kluci ale úplně nemají, k jistotě prvního místa potřebujeme ještě vítězství, soustředíme se na nejbližší utkání,“ poznamenal k nejbližšímu utkání trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Dmitrij Prokopcov.

V pátek v Ostravě by měl mít k dispozici všechny hráče, přesto plánuje změnu v sestavě. „Je pravděpodobné, že Tomáš Martinko tentokrát nastoupí jako jednička nebo dvojka. Pozici trojky zvládá perfektně, chci ho vyzkoušet i na jiné pozici,“ naznačil Dmitrij Prokopcov.

Na podzim doma porazil HB Ostrov v sestavě Tomáš Tregler, Pavel Širuček a Tomáš Martinko Ostravu KST jasně 3:0.

Nejbližší soupeř HB Ostrov má na svém kontě po patnácti odehraných kolech pět vítězství. Posledních pět utkání jako jediný účastník extraligy prohrál, naposledy hrál 0:3 v derby s ostravským TTC.