Na turnaj se probojoval i HB Ostrov B, ale ten neměl v kvalifikaci na El Niňo (1:5) a v duelu o třetí místo na Liberec (2:5), který odehrál turnaj v Kutné Hoře pouze se dvěma muži.

Početní oslabení soupeře poznamenalo už úvodní semifinále mezi HB Ostrov A a Libercem, v němž se odehrály jen čtyři zápasy s bilancí 2:2. „Oba týmy šetřily síly, které jim ještě teď na konci podzimu zůstaly, proto se další zápasy nehrály. Nám navíc chyběl Tomáš Martinko, který bral antibiotika,“ poznamenal k úvodnímu semifinále hrající trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Dmitrij Prokopcov.

Za HB Ostrov zabodovali Pavel Širuček a Tomáš Tregler, kteří shodně ve čtyřech setech porazili libereckého Jakuba Seiberta. Naopak Dmitrij Prokopcov a Filip Vondráček nestačili na Mohameda Shoumana, který zvítězil ve všech pěti dvouhrách, do nichž v neděli na turnaji nastoupil.

Přestože je Miroslavu Křikavovi 44 let, stále neustává s gólovými příděly, na podzim zapsal 21 branek.
Jedenadvacet gólů. Meta, na kterou v I. B třídě dosáhli jen dva střelci

Ve druhém semifinále HB Ostrov B na El Niňo v nejsilnějším možném složení nestačil a prohrál 1:5. Jediný bod uhrál Radek Skála, naopak Štěpán Brhel a Ondřej Květon nebodovali.

V souboji o třetí místo pak za HB Ostrov B nezabodoval ani jeden z trojice hráčů, body družstvo bralo jen za zkontumovaná utkání.

Ve finále prohrál HB Ostrov A s El Niněm rovněž 1:5, světlým momentem byla výhra Pavla Širučka nad Jiřím Vráblíkem. Naopak na Tomáše Konečného a Jakuba Zelinku nestačil ani jeden z havlíčkobrodských hráčů. „El Niňo má kvalitní kádr a ve finále bylo hladovější. Vítězství Pavla Širučka nad Jirkou Vráblíkem mě potěšilo,“ dodával k závěrečnému pohárovému duelu Dmitrij Prokopcov.

Pražské El Niňo porazilo HB Ostrov na podzim v soutěžním utkání už podruhé, vítězstvím Pražanů skončilo v polovině října i extraligové měření sil. Na druhé straně je El Niňo jediným domácím klubem, s nímž HB Ostrov na podzim 2022 prohrál.