Výraznou obměnou projde družstvo mužů, které před týdnem obhájilo titul mistrů republiky. Nové tváře se objeví i v družstvu žen, které poprvé v historii klubu postoupilo do extraligy.

Do HB Ostrov se vrací Pavel Širuček, který v Havlíčkově Brodě už před lety hrál a naposledy působil v Polsku za klub Bogoria Grodzisk Mazowiecki. „Přichází česká jednička, díky Pavlovi bychom měli mít vyšší kvalitu,“ řekl k příchodu devětadvacetiletého reprezentanta manažer HB Ostrov Miroslav Jinek.

Nováčkem v řadách mistra republiky se pak stane Tomáš Martinko (ročník 2002), který přestupuje do HB Ostrov z TJ Ostrava KST.

Z osvědčené trojice zůstává Tomáš Tregler. „Na post jedničky budeme mít Tomáše Treglera a Pavla Širučka, Tomáš Martinko je bude doplňovat,“ naznačil ke složení extraligového družstva Miroslav Jinek.

Životní úspěch českého cyklisty Jana Hirta (na snímku) velice emotivně prožívala také jeho rodina. Ta za ním ve středu vyrazila do místa konání závodů slavného podniku.
Triumf cyklisty Hirta z Vysočiny na Giru: Hrozné nervy a emoce, říká hrdý otec

Odchází Michal Obešlo, který se z osobních důvodů stěhuje do Řecka. Hrát bude soutěž v Řecku, možná i v Dánsku, ale objevit se může znovu i v Havlíčkově Brodě. „Za nás by mohl hrát evropskou pohárovou soutěž v ETTU,“ naznačil možnost manažer HB Ostrov.

Do nové pozice se přesouvá Dmitrij Prokopcov, od nové sezony bude trenérem extraligových mužů. Bohumil Vožický přejde k ženám, extraligovému nováčkovi. „Dima (Prokopcov) se už práci trenéra nějakou dobu věnuje, nejde o žádné velké překvapení. Nadále bude moci nastoupit i jako hráč, myslím, že ho za stolem v extralize ještě uvidíme,“ poznamenal na adresu Dmitrije Prokopcova (1980) Miroslav Jinek.

Havlíčkobrodskému extraligovému áčku naopak nebudou v příští sezoně k dispozici mladíci Radek Skála a Ondřej Květon. „Budou hrát za béčko HB Ostrov v první lize a na střídavý start budou hrát extraligu za KST Ostrava,“ dodal ke změnám v mužském týmu Miroslav Jinek.

Zdravotní komplikace sráží v průběhu jarní části letošního ročníku fotbalisty Žirovnice (v bílých dresech). „Náš sekretář říká, že za ta léta něco podobného nepamatuje,“ řekl kouč Martin Švec.
Už aby byl konec sezony, vyslovil své přání Švec, lodivod trápící se Žirovnice

Bohumil Vožický bude mít v ženském extraligovém družstvu nadále k dispozici Terezu Pytlíkovou (2001), která táhla mladý tým za postupem. Její dosavadní spoluhráčky Anna Stránská (2002), Tereza Lošťáková (2006), Iva Gallerachová (2007) i další mladé hráčky budou hrát za béčko.

Pro áčko získal klub posily. „Z Hodonína k nám přichází Linda Záděrová, na jaře posílí družstvo Aneta Širučková, která je v současnosti těhotná,“ vyjmenoval dvě nové parťačky Terezy Pytlíkové manažer HB Ostrov. Tou třetí pak bude Fagr Adel Mohamed Hamed Shouman, sestra Mohameda Shoumana, Egypťana, který v sezoně žije a trénuje v Havlíčkově Brodě a naposledy hrál extraligu za Liberec.

Sportovní plány mladého ženského extraligového nováčka jsou realistické. „V příští sezoně se extraliga žen redukuje na deset družstev, chtěli bychom se držet ve středu tabulky,“ dodal Miroslav Jinek.