Druhý Havlíčkův Brod a čtvrtou Ostravu dělí v tabulce rovných deset bodů, společné mají, že pro následné extraligové play off chtějí současné postavení v tabulce uhájit. „Chceme udržet druhé místo před pražským El Niněm. Teoreticky bychom mohli současné postavení ještě ztratit a to nechceme dopustit,“ poznamenal směrem k pátečnímu duelu trenér HB Ostrov Bohumil Vožický.

EL Niňo hraje v pátek na půdě pátého Havířova a tento zápas zajímá i nejbližšího soupeře Havlíčkova Brodu, Ostrava KST a Havířov mají kolo před koncem základní části extraligy shodně 35 bodů.

Ostrava KST je posledním přemožitelem HB Ostrov, v prvním vzájemném utkání vyhrála 3:2. Od té doby havlíčkobrodští stolní tenisté osm extraligových utkání vyhráli. V Havlíčkově Brodě by měl páteční protivník nastoupit v klasické sestavě, většinu soutěže odehráli Tomáš Martinko, Patrik Klos a Adam Štalzer. „Hodně zajímavé zápasy čekají Tomáše Martinka, který po sezoně přestupuje k nám do Brodu,“ poukázal na pikantnost Bohumil Vožický.

Sám počítá s osvědčenou dvojicí Tomáš Tregler a Michal Obešlo, které doplní jeden z mladých hráčů HB Ostrov.