V obou týmech šli do třetího čtvrtfinále se změnami. HB Ostrov nastoupil bez Pavla Širučka, který odpočíval s nataženým břišním svalem, do hry se tak dostal hrající trenér Dmitrij Prokopcov.

Soupeř pro změnu změnil pořadí v nasazení jednotlivých hráčů, takže veterán Petr Korbel jako týmová dvojka nastoupil hned k úvodnímu zápasu proti Tomáši Treglerovi. „Posun Petra Korbela nahoru jsem nečekal. Ostrava šla do rizika, měla poslední šanci sérii zdramatizovat, ale převaha zůstala navzdory absenci Pavla Širučka na naší straně,“ připomenul Dmitrij Prokopcov.

Důležitý první týmový bod bral v sobotu Tomáš Tregler. Druhý vzápětí přidal Tomáš Martinko, který si poradil s jedničkou soupeře Jakubem Kleprlíkem. „Kluci zvládli úvodní sety a pak dovedli zápasy do jasných výher. Tomáš Tregler navázal na kvalitní výkony z minulých utkání, Tomáš Martinko šel herně nahoru, jeho hra se mi tentokrát líbila,“ komentoval hru svých parťáků trenér a v sobotu znovu spoluhráč Dmitrij Prokopcov.

Sám pak povolil Filipovi Delinčákovi v prvním setu čtrnáct míčků, ale ve zbytku utkání si už bez větších problémů došel pro postupové vítězství.

S výsledkem 3:0 v sérii byl trenér obhájců titulu i vítěze základní části extraligy Dmitrij Prokopcov nadmíru spokojen. „Nečekal jsem to tahle jednoznačné, s postupem a výkonem hráčů jsem naprosto spokojený,“ dodával.

Na semifinálového soupeře si musí HB Ostrov počkat nejméně do úterý 11. dubna. Pak by se utkal s Libercem, který v sérii s Havířovem vede průběžně 2:0. Pokud Havířov sérii zdramatizuje, může být soupeř havlíčkobrodských stolních tenistů známý nejpozději 14. dubna.

Semifinále začne v pondělí 17. dubna. „Nadcházející dva týdny se nám hodí k regeneraci, odpočinku a přípravě na semifinále. Věřím, že se dá do pořádku i Pavel Širuček,“ naznačil k dalšímu programu týmu Dmitrij Prokopcov.

Extraliga mužů ve stolním tenise – čtvrtfinále play-off (3. utkání):
HB Ostrov Havlíčkův Brod – TTC Ostrava 2016 3:0
Tregler – Korbel 3:0 (5, 6, 8)
Martinko – Kleprlík 3:0 (7, 5, 11)
Prokopcov – Delinčák 3:0 (14, 6, 7)