Třetí semifinále se dost podobalo tomu druhému na severu Čech, které vyznělo rovněž 3:1 pro Havlíčkův Brod. „Bylo to jako přes kopírák. Jsem rád, že se nám podařilo zopakovat vítězství z Liberce a ve středu už budeme hrát o postup do finále,“ pochvaloval si trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Dmitrij Prokopcov.

V neděli v Havlíčkově Brodě zařídil úvodní bod HB Ostrov Pavel Širuček, který přehrál 3:1 libereckého Michala Beneše. „Pavel Širuček opět zahrál fantasticky, znovu si poradil jak s Michalem Benešem, tak ve svém druhém utkání s Mohamedem Shoumanem, na něhož zahrát dovede,“ připomínal Dmitrij Prokopcov.

Ve druhém nedělním utkání nastoupil havlíčkobrodský proti Egypťanovi v barvách Liberce Tomáš Tregler, ale ani napotřetí na Mohameda Shoumana účinnou zbraň nenašel a prohrál 1:3. „Rozhodl třetí set, který Tomáš Tregler o pár míčků prohrál,“ konstatoval trenér HB Ostrov.

V dalším kole východní skupiny I. B třídy deklasovali fotbalisté Radešínské Svratky (v tmavém) Hamry nad Sázavou tenisovým výsledkem 6:0.
OBRAZEM: Fotbalisté Radešínky se konečně chytli, odskákali to Kladiváři z Hamrů

Pak už ale dominovali hráči HB Ostrov, které soupeřům víc setů nepovolili. Vedení domácím vrátil Tomáš Martinko, který přehrál 3:0 Jakuba Seiberta, a druhý bod v sérii pro HB Ostrov pečetil Pavel Širuček, který rovněž 3:0 porazil Mohameda Shoumana. „Třetí vítězství Tomáše Martinka nad Jakubem Seibertem mě potěšilo, opět zahrál to, co na soupeře platilo,“ řekl k výkonu týmové trojky Dmitrij Prokopcov.

Ve středu v Liberci může série skončit postupem Havlíčkova Brodu do finále. Otázkou, kterou v HB Ostrov řeší, je, zda napočtvrté najde Tomáš Tregler recept na Mohameda Shoumana. „Něco zkusíme vymyslet, série porážek Tomáše Treglera s Mohamedem Shoumanem by už měla skončit,“ poodhalil plány Dmitrij Prokopcov.

Pokud HB Ostrov ve středu vyhraje, už si letos doma nezahraje, neboť superfinále o titul se hraje na jedno vítězství v Praze. „Když se nám teď ve středu podaří v Liberci vyhrát, tak nám a určitě ani fanouškům nebude vadit, že už letos doma hrát nebudeme,“ dodal Dmitrij Prokopcov.

Extraliga mužů ve stolním tenise – semifinále play off (3. utkání):
HB Ostrov Havlíčkův Brod – SKST Liberec 3:1
Širuček – Beneš 3:1 (9, -5, 6, 9), Tregler – Shouman 1:3 (-8, 8, -9, -4), Martinko – Seibert 3:0 (9, 10, 6), Širuček – Shouman 3:0 (6, 4, 5).
Stav série po třech zápasech je 2:1 pro Havlíčkův Brod.