O tom, že zůstává Havlíčkův Brod na trůně, se zasloužili zejména hráči Tomáš Tregler, Michal Obešlo a Dmitrij Prokopcov.

Výsledek vypadá jednoznačně, ale houževnatý soupeř ze západu Čech dlouho vzdoroval a živil naději na úspěch. „El Niňo v semifinále i teď Cheb byly hodně silné, závěrečné boje byly hodně vyrovnané. O to je naše letošní vítězství cennější. Jsem za to hrozně rád,“ říkal bezprostředně po převzetí mistrovských trofejí trenér HB Ostrov Bohumil Vožický.

V úvodním utkání změřili síly Tomáš Tregler s mistrem republiky ve dvouhře Davidem Reitšpiesem. Treglerovo vydřené vítězství 3:1 určilo ráz dalšího vývoje druhého finále. „První zápas byl hrozně důležitý. Důležité byly samozřejmě všechny, ale výhra nad mistrem republiky a nejlepším hráčem základní části byla nejdůležitější. Navíc s ním minule prohrál Tregy z mečbolu, neměl to jednoduché, ale zvládl to,“ komentoval Bohumil Vožický úvodní duel.

Na fotbalisty Pacova (v modrobílém) čeká o nadcházejícím víkendu důležitý přímý souboj o postup do krajské 1. A třídy proti Lípě.
Zápas Lípy s Pacovem napoví, ale zřejmě ještě nerozhodne o postupu do 1. A třídy

Ve druhém utkání potřeboval Michal Obešlo pět setů, aby udolal leváka Antonína Gavlase. Domácí borec dvakrát prohrával, čtvrtý a pátý set ale získal, přestože hráč v chebských barvách náskok Michala Obešla nepříjemně dotahoval.

Závěrečné čtvrteční vystoupení obstaral Dmitrij Prokopcov, který obávanému obranáři Stanislavu Kučerovi dovolil jen patnáct míčků. „Shodli jsme se, že Dimu jsme snad neviděli zahrát lépe. On snad neudělal jedinou chybu, všechno dával, míčky, které mu během sezony někdy utekly, tentokrát zvládal bezchybně,“ nešetřil chválou na výkon Dmitrije Prokopcova trenér staronových mistrů republiky.

Samotný hráč potvrdil, že základem úspěchu byla volba dobré taktiky. „Do zápasu jsem šel za stavu 2:0, mohl jsem se víc uvolnit. Navíc jsem dneska moc chyb neudělal, to je pravda,“ vracel se k vítěznému utkání Dmitrij Prokopcov. „Udělat poslední krok není nikdy jednoduché. Ale atmosféra, která tady panovala, byla famózní a byla by škoda tady před domácími diváky prohrát,“ dodával Dmitrij Prokopcov.

Ve šlágru 22. kola krajského přeboru Vysočiny prohrál v existenčním duelu HFK Třebíč (v červeném) na půdě Sokola Bedřichov a jeho situace je kritická.
Je to ostuda, ale pořád věřím, tvrdí Němec. Nyní Třebíčští řeší obsazení soutěží

Dost možná šlo navíc o jeho poslední extraligové utkání, v nové sezoně má mít Dmitrij Prokopcov v HB Ostrov v kompetenci hlavně trenérské povinnosti.

S ohledem na mimořádný zájem veřejnosti se čtvrteční utkání uskutečnilo v Kulturním domě Ostrov, kam se špičkový stolní tenis vrátil po více než šesti letech. Utkání, které trvalo přes dvě hodiny, sledovalo sedm stovek nadšených diváků.

Finále play off extraligy ve stolním tenisu
HB OSTROV H. BROD – SKST CHEB 3:0
Tregler – Reitšpies 3:1 (9, -4, 8, 9)
Obešlo – Gavlas 3:2 (-9, 7, -7, 9, 8)
Prokopcov – Kučera 3:0 (4, 7, 4)
Konečný stav série: 2:0. První utkání vyhrál HB Ostrov 3:2.