O posledním lednovém pátku bylo v Ostravě hotovo za hodinu a čtvrt. V úvodním duelu porazil hostující hrající trenér Dmitrij Prokopcov ve třech setech domácího Víta Kadlece. „První bod je vždycky důležitý, družstvu to dodá klid. Jsem rád, že jsem úvodní dvouhru získal,“ říkal Dmitrij Prokopcov, který na poslední chvíli zaskočil za zdravotně disponovaného Tomáše Tregler, jehož do hry nepustil zablokovaný krk.

Ve druhém utkání, které mělo jako jediné dramatičtější průběh, udolal Pavel Širuček ostravského Jakuba Kauckého až v pěti setech, ale v koncovce měl už jasně navrch. „Zápasy Pavla Širučka jsou v poslední době jako na houpačce, to platilo i v pátek v Ostravě. Rozhodující set ale zvládl s přehledem,“ připomněl trenér HB Ostrov.

Závěrečný třetí bod zařídil ve třísetovém utkání havlíčkobrodský Tomáš Martinko, ale domácí Oleksandr Tymofieiev kladl do posledního míčku srdnatý odpor, o čemž vypovídají výsledky jednotlivých setů. „Tomáš nehrál úplně super, ale bylo na něm vidět, že je stále sebevědomější,“ doplnil hodnocení posledního lednového mistrovského utkání Dmitrij Prokopcov.

Ve čtvrtek 2. února je na programu první z vrcholů odvetné fáze základní části extraligy, vedoucí HB Ostrov přivítá od osmnácti hodin třetí Cheb.

Extraliga mužů ve stolním tenise – 12. kolo:
NH OSTRAVA – HB OSTROV HAVLÍČKŮV BROD 0:3
Kadlec – Prokopcov 0:3 (-8, -6, -7)
Kaucký – Širuček 2:3 (8, -6, -8, 7, -3)
Tymofieiev – Martinko 0:3 (-10, -9, -9).